Jak mówią sami mieszkańcy, mają już dosyć ciągłych obietnic, zarówno poprzedniej władzy, jak i obecnej. Mówią, że co wybory obiecywano im remont ich ulicy, przed tymi zeszłorocznymi nie było inaczej. 

Ulica Spacerowa jest najdłuższą i całkowicie zamieszkaną ulicą na osiedlu „Zalew”. Wiosną kiedy topnieją śniegi, a także podczas ulewnych deszczy dochodzi do zalewania garaży, piwnic, budynków położonych niżej, czy tworzenia się koryt uniemożliwiających przejazd samochodem. Podczas pory suchej, jest równie uciążliwie. Przejazd samochodów powoduje unoszenie się tumanów kurzu, co prowadzi do niszczenia budynków (zewnętrznych elewacji, okien itp.). 

Osiedle nad „Zalewem” powstało około trzydzieści lat temu, a tak naprawdę do tej pory nie spowodowano by ulica Spacerowa, stała się prawdziwą ulicą. Mieszkańcy mają już dosyć, tym bardziej, że obserwowali jak przez ostatnie lata robiło się ulice mniej uczęszczane, czy nawet niezamieszkałe, a ich odkłada się cały czas na bok. 

W prywatnych rozmowach większość radnych popiera budowę drogi na ulicy Spacerowej, ale jak mówią mieszkańcy bulwersujące jest to, że na sesjach nikt tego tematu nie porusza. 

Mieszkańcy Spacerowej dodają również, że odbyło się już jedno spotkanie z burmistrzem Ludwem w sprawie budowy drogi, wówczas burmistrz obiecał rozpoczęcie budowy kanałów burzowych do czerwca. Jest już połowa sierpnia, a w tej sprawie nadal nic się nie wydarzyło. 

Podczas spotkania 3 sierpnia padły kolejne obietnice. Tym razem, że najpóźniej do listopada wykonawca rozpocznie prace i do końca roku 2015 ją zakończy, chodzi oczywiście o kanały burzowe. Budowa drogi ma ruszyć już w 2016 roku. 

– Zobaczymy czy to po raz kolejny puste obietnice bez pokrycia. Jeżeli tak, nie wiem jak długo wytrzymamy takie zwodzenie – tłumaczy portalowi Nasz Szydłowiec, jeden z mieszkańców ulicy Spacerowej. 

Jak zakończy się sprawa ulicy Spacerowej? Będziemy ją monitorować, a przecież podobnych sytuacji w Szydłowcu jest więcej. 

 

artykuł sporządzony na podstawie wypowiedzi uczestników spotkania 3.08.2015r.