Rok temu, 5 lutego 2017 roku, w godzinach wieczornych, w niedzielę, dowiedzieliśmy się o śmierci wspaniałego kapłana ks. Witolda Witaska. 

W Szydłowcu dał się poznać już w 1995 roku, kiedy to tuż po święceniach został wikariuszem w Parafii Szydłówek, gdzie pokochała go młodzież. Po latach wrócił do Szydłowca, ale już do parafii pw. Św. Zygmunta gdzie również był wikariuszem, duszpasterzem młodzieży, przewodnikiem pielgrzymkowej grupy rowerowej.

W 2014 roku został mianowany proboszczem w Ruskim Brodzie i choć był tam gospodarzem przez dość krótki czas to parafianie bardzo go polubili.

Niestety ks. Witka pokonała choroba nowotworowa, która po remisji dała o sobie znów znać. Zmarł 5 lutego 2017 roku, miał 46 lat. Pogrzeb odbył się kilka dni później 8 lutego. Uczestniczyło w nim wiele osób, którym ks. Witasek był bliski.

Rok po tamtych smutnych wydarzeniach w niedzielę 4 lutego w Parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Ruskim Brodzie odsłonięta została tablica upamiętniająca ks. proboszcza Witolda Witaska. W uroczystości udział wzięła rodzina ks. Witka, jego koledzy z roku, księża przeróżnych parafii, mieszkańcy i parafianie z Ruskiego Brodu, oraz około 30 osób z Szydłowca. Dziś proboszczem parafii w Ruskim Brodzie jest ks. Andrzej Kania, jeszcze niedawno wikariusz w parafii św. Zygmunta, który zastąpił swojego dobrego przyjaciela i kontynuuje jego dzieło.

Na tablicy widnieje napis:

księdzu Witoldowi Witaskowi, Proboszczowi Parafii Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Ruskim Brodzie w latach 2014-2017 za pełną poświęcenia służbę Bogu i ludziom z pamięcią w modlitwie. Wdzięczni parafianie, Ruski Bród 4.II. 2018

Ks. Witold był przyjacielem portalu Nasz Szydłowiec, czuliśmy Jego wsparcie i zainteresowanie. Wielokrotnie doradzał, pytał czy portal dobrze sobie radzi, chwalił, a czasami pytał czy czegoś nie dało zrobić się lepiej. Wspieraj dalej Witku…

Dokładnie rok temu, wieczorową porą poinformowaliśmy naszych czytelników o śmierci ks. Witold Witasek… O śmierci kap…

Opublikowany przez Nasz Szydłowiec na 5 lutego 2018

foto główne fundacja Strefa JP2