Mam wciąż przed oczami nieprzebrane tłumy , niemogące pomieścić się w szydłowieckiej Farze. Było to bezprecedensowe wydarzenie w historii naszego miasta- wspomina ks. Andrzej Kania. W atmosferze radości , kolorowych strojów dzieci oraz setek, a nawet tysięcy mieszkańców naszej „małej ojczyzny” przeszliśmy ulicami Szydłowca w rodzinach, grupkach przyjaciół i znajomych, z koronami na głowach , ze śpiewnikami w ręku, śpiewając nasze ulubione polskie kolędy. Oddaliśmy pokłon Nowonarodzonemu Panu Jezusowi i Świętej Rodzinie. Dla uatrakcyjnienia orszaku sprowadzono egzotyczne i hodowlane zwierzęta( wielbłąd, owce, konie) , ozdabiające specjalnie odbudowaną dla tego celu – szopkę i cały przemarsz. – kończy wikariusz parafii św. Zygmunta w Szydłowcu

Kalendarz jest formą dokumentacji pierwszego orszaku. Na kilkudziesięciu zdjęciach można zobaczyć jak barwny był to korowód gromadzący tak wielu – od najstarszych do najmłodszych , od zwyczajnie ubranych po Królów efektownie przebranych dla potrzeb orszaku. Scenografia orszaku znalazła uznanie w oczach ogólnopolskiej fundacji orszakowej oraz miejscowych włodarzy.

Kalendarz pozostanie pamiątką dla wielu setek ludzi , mogących odnaleźć siebie i swoich bliskich na kolorowych fotografiach. Może być również doskonałym prezentem dla rodzin, mogących cieszyć się widokiem swoich krewnych i przyjaciół.

Ks. Andrzej liczy również na pozyskanie funduszy na organizację orszaku przez sprzedaż kalendarzy. Orszak jest największym zgromadzeniem rodzin w mieście ( imprezą non profit. ) W minioną niedzielę rozprowadzono ponad 150 egzemplarzy kalendarza. Jest on do nabycia w parafii św. Zygmunta.