Pielgrzymi piesi na Jasną Górę zmierzali przez równe 7 dni, natomiast rowerowym podróż zajęła 3 dni. Ci pierwsi pod przewodnictwem ks. Norberta Skawińskiego, drudzy kierowani przez ks. Andrzeja Kanię. Piesi z hasłem „Wyzwanie miłości – dotknij miłosierdzia”, rowerowi z transparentami „Matko Boska Częstochowska ratuj nas w potrzebie, na rowerach od Szydłowca pędzimy do Ciebie”. 

Na alejach jasnogórskich oczywiście radość w każdej grupie, także w szydłowieckiej, tańcom i śpiewom nie było końca, wszak radość z pokonania własnych słabości zawsze jest ogromna. Jakby tego było mało właśnie u stóp Jasnej Góry, jeden z pielgrzymów oświadczył się swojej wybrance, a ta przyjęła oświadczyny 🙂

Tuż przed przywitaniem szydłowieckiej grupy na jej czele pojawił się nasz rodak abp Wacław Depo metropolita częstochowski. Jak zwykle serdecznie przywitał się z naszymi pielgrzymami, a oni również cieszyli się z jego obecności. Punktem kulminacyjnym pielgrzymki, było oczywiście wejście do kaplicy, gdzie znajduje się wspomniany wyżej obraz, a także msza św. na jasnogórskich błoniach.  

Na koniec warto wspomnieć, że w przyszłym roku nasza szydłowiecka grupa ma być rozbudowana, jak powiedział ks. Adrian Jakubiak z parafii w Szydłówku, własnie Szydłówek dołączy do szydłowieckiej grupy i znów będziemy szli z podwojoną siłą. 

Także pielgrzymka rowerowa z każdym rokiem jest coraz liczniejsza. 

TUTAJ fotoreportaż z wejścia