Kilka godzin trwały poszukiwania zaginionego 82-latka, którego szukali policjanci i strażacy. Dzięki czujności i empatii młodego mężczyzny, który zainteresował się sytuacją zdezorientowanego seniora po zmroku, zaginiony bezpiecznie trawił do domu.

Wczoraj w godzinach popołudniowych do Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu 82-latka mieszkańca gminy Chlewiska, który przed południem wyjechał z domu rowerem. Komendant ogłosił alarm dla jednostki. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania. Jednocześnie w poszukiwania włączyli się strażacy.

Zaginiony nie miał przy sobie telefonu komórkowego, dzięki któremu możliwe byłoby zlokalizowanie jego miejsca pobytu. Przeszukiwano tereny leśny, nieużytki i sąsiednie miejscowości, gdzie z uzyskanych informacji mężczyzna mógł się udać. Do akcji użyto także tropiącego psa służbowego.

Po kilku godzinach mężczyzna został odnaleziony w miejscowości oddalonej około 25 kilometrów od miejsca zamieszkania. 82-latek zapytał napotkanego młodego mężczyznę o drogę, a ten zaniepokojony, odległością jaką musi pokonać starszy rowerzysta, aby udać się do domu oraz późną godziną powiadomił Policję.

Senior po sprawdzeniu stanu zdrowia przez lekarza został przekazany pod opiekę rodzinie. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Dzięki empatii jaką wykazał się młody mężczyzna zapytany o drogę, zaginiony 82-latek szczęśliwie wrócił do rodziny.

W takich sytuacjach nie bądźmy obojętni na los osób starszych. Wypytajmy szczegółowo o cel podróży, a w przypadku naszych wątpliwości poinformujmy odpowiednie służby.

Info. KPP w Szydłowcu