Udało się! Wiele miesięcy wytężonej pracy i ponad 1,8 miliona złotych potrzebnych na operację serca 12-letniej Weroniki Kępas z Bieszkowa Dolnego w powiecie szydłowieckim zostało uzbierane!

To ogromna radość dla Weroniki, jej rodziców, najbliższych i wszystkich ludzi dobrej woli, którzy włączyli się w pomoc tej małej wojowniczce.

Jeszcze jakiś czas temu obserwowanie licznika na stronie siePomaga nie było łatwym zadaniem. Brakowało naprawdę dużo, ale przeróżne akcje, mobilizacja wielu osób, aukcje na facebooku, zainteresowanie tematem znanych osób (akcję wspierali m.in Ewa Chodakowska, Łukasz Piszczek czy Patryk Vega), to wszystko złożyło się na piękny finał. Piękny finał przed samym Bożym Narodzeniem.

Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, Weronika jest bardzo szczęśliwa. Cały czas nie możemy uwierzyć, że udało się zebrać tyle pieniędzy. Jesteśmy wdzięczni, że tyle dobrych ludzi zjawiło się wokół nas. Dziękujemy również portalowi „Nasz Szydłowiec” za to, że od samego początku był z nami, trzymał kciuki i wspierał zbiórkę” – powiedziała nam Karolina Kępas, mama Weroniki.

Na swoim fb napisała trochę więcej, co załączamy poniżej:

Weronika choruje na hipoplazję lewej komory i zastawki mitralnej, podwójne odejście naczyń z prawej komory z ubytkiem międzykomorowym. Jedynym ratunkiem jest kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych.

Dziś 23 grudnia 2019 roku osiągnięto 100% na zbiórce dla Weroniki. Przed nią i przed jej rodzicami kolejne wyzwanie, czyli kwestie logistyczne dotyczące przelotu, pobytu na miejscu oraz samej operacji.

Nadal trzymamy kciuki! I czekamy na dobre wieści z USA!

Zbiórka Weroniki jest nadal otwarta, można nadal wpłacać pieniążki, które przydadzą się rodzinie w przypadku nieprzewidzianych kosztów związanych z leczeniem lub powikłań na które Weronika jest znacznie narażona. Podajemy poniżej link do zbiórki: