17-osobowa grupa akrobatów oraz około 25 – osobowa grupa piłkarzy, codziennie trenowały w szydłowieckich salach gimnastycznych. 

Oprócz treningów i szlifowania sportowej formy nie brakło miejsca na atrakcje. Młodzi sportowcy z Warszawy odwiedzili m.in kościół św. Zygmunta, szydłowiecki Zamek i Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych, byli na ratuszowej wieży, a także na torze samochodowym w Jastrzębiu. Grupa akrobatyczna dodatkowo odwiedziła redakcję portalu Nasz Szydłowiec.  

Opiekunowie grupy zadbali również o takie rozrywki jak – dyskoteka czy zorganizowane wspólnie z Akademią Piłkarską Szydłowiec ognisko. 

Piłkarze UKS Derby 356 Warszawa wzięli udział w zorganizowanym turnieju „Szydłowiec Cup” w którym udział wzięli również: AP Szydłowiec, Orzeł Wierzbica, Legion Głowaczów oraz Oronka Orońsko. Podczas turnieju nie zabrakło występów grupy akrobatycznej UKS Derby. 

Z rozmów z trenerami i młodymi sportowacami, można wywnioskować, że podobało im się w Szydłowcu. 

UKS Derby 356 Warszawa już w maju 2016 roku po raz kolejny pojawi się w Szydłowcu. Wezmą udział w corocznym Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej w naszym mieście. 

Więcej zdjęć i filmów z pobytu sportowców w Szydłowcu znajdziecie na ich facebooku uksderby356.

uksderby1

uksderby2

uksderby4

uksderby5

uksderby6