Młodziczki RAS6 Szydłowiec zagrały w ostatni weekend w turnieju rozstawieniowym do 11 – poziomowej mazowieckiej ligi młodziczek w piłce siatkowej.

Pierwszego dnia (w Radomiu) nasze młode zawodniczki najpierw uległy drużynie Radomki Radom, by następnie pokonać drużynę z Kozienic co dało im awans do następnej fazy z drugiego miejsca.

Tam na reprezentantki Szydłowca czekał zwycięzca grupy B czyli KKS Kozienice. Nasze dziewczęta stanęły na wysokości zadania pewnie wygrywając 2:0 (25:12, 25:9). Dzięki temu zwycięstwu w niedzielę RAS6 miała szansę zagrać w Nadarzynie o którąś z lig 1-4.

Niestety niedziela nie była już tak udana. Nasze młode siatkarki uległy drużynom: Beta Błonie, GLKS Nadarzyn i drużynie z Grodziska Mazowieckiego.

Z tego też powodu RAS6 Szydłowiec zagra w najbliższym czasie w 4 lub 5 lidze mazowieckiej młodziczek w piłce siatkowej, co jest całkiem niezłym wynikiem, ponieważ jak wspomnieliśmy wyżej jest, aż 11 lig w tej kategorii wiekowej.

Jestem zadowolony z postawy moich zawodniczek. Zawsze mogło być oczywiście lepiej, ale cieszymy się, że zagramy w całkiem wysokiej lidze. Pamiętajmy o tym, że jest to pierwszy poważny sezon tych młodych i utalentowanych siatkarek. Jestem pewien, że przyniosą nam wiele radości” – skomentował weekendowe wyniki Grzegorz Nowak, trener RAS6 Szydłowiec.

Trzymamy kciuki dziewczyny i czekamy na kolejne dobre informacje ze zbliżającego się sezonu!