Ponad 4 tys. osób uczestniczyło w Apelu Młodych, który odbył się wieczorem, 16 września na Placu Corazziego, w centrum Radomia.

W programie był m.in. koncert Siewców Lednicy i „Nieziemskie Granie” oraz adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzili siostra Julia Dubowska, świadek cudu eucharystycznego w Sokółce i raper ks. Jakub Bartczak. Przed południem odbyło się natomiast Forum Młodych. W diecezji radomskiej działa 15 stowarzyszeń i organizacji katolickich, które zrzeszają prawie 4 tys. osób.

Wśród młodych z diecezji radomskiej nie mogło zabraknąć młodzieży z Szydłowca, która licznie uczestniczyła w tym chrześcijańskim spotkaniu. Oprócz uczestnictwa w roli widzów, nasi przedstawiciele byli obecni również na scenie jako tzw. „tancerze ledniccy”, którzy odpowiadali za dobrą zabawę przy piosenkach m.in zespołu Siewcy Lednicy.

Przemysław Duda, prezes Fundacji Strefa JP2 z Szydłowca powiedział dla Gościa Niedzielnego:

To spotkanie młodzieży z całej diecezji jest takim miejscem, gdzie możemy wymienić swoje doświadczenia. Każda wspólnota ma inne doświadczenia w pracy z młodzieżą. Każda zakłada sobie inne cele. Tu jest też czas na rozmowę o tym, jakie działania podjąć, by pracować z młodymi. Powinno być więcej integracji, trzeba oddać głos młodym

Aleksandra Piwońska z Szydłowca, podzieliła się kilkoma spostrzeżeniami z Radiem Plus:

To spotkanie wzmacnia naszą wiarę, która na co dzień gdzieś chowamy. Dlatego nie wstydźmy się Jezusa, cieszmy się, bo jesteśmy chrześcijanami

info: Radio Plus Radom i Gość Niedzielny Radom

foto: Radio Plus Radom