Mecz pomiędzy nauczycielami z ZSO im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu, a nauczycielami z ZS im. Jana Pawła II w Szydłowcu, połączony z festynem. 

Podczas zabawy odbędzie się zbiórka pieniędzy na przeszczep płuc, leki, leczenie oraz rehabilitację dla Wiolety Brzeźniak. Wiola już od 24 lat zmaga się z mukowiscydozą – ciężką i nieuleczalną chorobą genetyczną, która systematycznie, pomimo intensywnego leczenia wyniszcza cały organizm, powodując nieodwracalne uszkodzenie płuc.

Jedyną nadzieją na dłuższe, szczęśliwe życie jest transplantacja płuc. Jednak w Polsce takie operacje u chorych na mukowiscydozę są wykonywane bardzo rzadko. Koszty operacji i kilkumiesięcznej rehabilitacji w klinice wiedeńskiej sięgają 100-150 tysięcy euro.

Podczas Festynu zaplanowane jest wiele atrakcji. Między innymi: występ Aleksandry Obary, Tomasza Kraski, Dominiki Wąs i Wiktorii Ziętkowskiej, pokaz udzielania pierwszej pomocy, występ Orkiestry Dętej , trampolina dla najmłodszych oraz wiele innych. Ponadto będzie Loteria Fantowa, a dla smakoszy grill i ciasto. Wszystkie zarobione pieniądze przeznaczone będą na pomoc dla chorej Wioli. Konferansjerami podczas festynu będą: Agnieszka Sobutka – Klepaczewska oraz Marcin Banaszczyk.

Serdecznie Zapraszamy w niedzielę 14 września o godzinie 14:00 na boisko przy ZSO im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu. Liczy się każdy grosz i każda pomoc.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Szydłowiecki Włodzimierz Górlicki.oraz Caritas Diecezji Radomskiej.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje portal Nasz Szydłowiec