– „W tę noc nastała dla całego świata nowa era, nowy początek, wszak narodził nam się Zbawiciel. Dziękujmy Bogu, który w pewnym momencie potrzebował Maryi z której narodził się Syn Boży. Bóg potrzebował Maryi, kiedy nadeszła pełnia czasów. Tak jest też dziś dla naszego narodu i dla każdego człowieka, który sięga dna moralnego upadku i pilnie potrzebuje odrodzenia, odnowy serca i Bożej Łaski. Wszystko to przychodzi przez Maryję, to ona jest źródłem łaski, a naszej zaślepione oczy muszą się wreszcie na nią otworzyć” – mówił w kazaniu ksiądz Mleczkowski.

„Dokąd dziś zmierza ten świat, dokąd zmierza każdy człowiek ? Dziecino Boża niech nie uczynni ludzie nie rzucają kijem nie prawdy w drugiego człowieka, a jeśli nawet to niech ich omijają. Miłości Maleńka powiedz dość tym, którzy z ludzkiego serca drugiego człowieka potrafią wyprzeć na zawsze. Jezu leżący w żłobie powiedz dość zadającym kłam ludzkim językom.” – apelował kaznodzieja. 

Pamiętajmy, że jeszcze dosłownie przed chwilą braliśmy do ręki opłatek pojednania, braliśmy go z drżącą ręką i życzyliśmy sobie dobrze, życzyliśmy sobie wszystkiego najlepszego. Możemy się jednak zastanawiać czemu tak często ludzie płaczą przy składania sobie życzeń ? Może z radości, a może z bólu i żalu, że nie było kogoś z naszych najbliższych przy wigilijnym stole, a może z tęsknoty, że wigilie są takie krótkie i tak krótko dobrzy są ludzie …” – zastanawiał się ksiądz Mleczkowski. 

 

Okres Świąt Bożego Narodzenia to okres, kiedy faktycznie wszyscy życzymy sobie samych dobrych i radosnych chwil, to okres kiedy faktycznie stajemy się lepsi na krótko lub na dłużej. Warto zastanowić się w tych dniach nad swoim losem i postępowaniem. Być może jest coś co możemy w sobie poprawić lub ulepszyć. Chyba jednak najważniejsze jest to byśmy byli lepsi dla ludzi żyjących dookoła nas. Czy świat nie byłby wówczas lepszy ? 

Boże Narodzenie to czas, kiedy w nas samych powinien narodzić się ktoś lepszy. Tego życzymy wszystkim naszym mieszkańcom. 

Na koniec przedstawiamy Wam świąteczne życzenia Arcybiskupa Wacława Depo Metropolity Częstochowskiego , naszego szydłowieckiego rodaka oraz jeszcze kilka ciepłych słów od portalu www.naszszydlowiec.pl …tak przy okazji Świąt Bożego Narodzenia 🙂

Każdy z nas ma na tyle dużą dłoń, że może z niej uczynić Betlejem. Każdy z nas ma na tyle ciepłe serce, że może przyjąć nowo narodzoną miłość, do tego wystarczy tylko wiara i nadzieja, a miłość przyjdzie sama…