W piątek 29 listopada w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Budkach odbyła się uroczystość związana z obchodami 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki.

Był to finał autorskiego projektu Roberta Grudnia pt. „Moniuszko i jego czasy – zrozumieć Niepodległą”. Głównym koordynatorem finału projektu w szkole była dyrektor placówki Halina Winiarska.

Podczas uroczystości utwory Stanisława Moniuszki wykonywała Halina Winiarska, której akompaniował na pianinie Robert Grudzień. Wystąpili również uczniowie szkoły w Budkach, którzy wykonali tańce narodowe oraz zaprezentowali montaż słowno – muzyczny.

Uroczystość w Szkole Podstawowej w Budkach swoją obecnością uświetnili m.in Agnieszka Górska – poseł na Sejm RP, przedstawiciele władz lokalnych i samorządowych, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu gminy Chlewiska, a także uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz mieszkańcy Budek i okolic.

Po uroczystości wszyscy uczestnicy zostali obdarowani Ciasteczkami Moniuszki, przygotowanymi przez uczniów. Była to piękna lekcja historii i patriotyzmu.

Zapraszamy do zerknięcia na naszą foto i video relację: