W niedzielę 21 sierpnia w Mirowie Starym odbył się Piknik Edukacyjny połączony z otwarciem ścieżki edukacyjnej w Mirowie Starym.

Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem ze strony wielu osób, które przyszły na imprezę, a to wszystko za sprawą sprzyjającej pogody oraz wiele ciekawych atrakcji pozwalających każdemu uczestnikowi znaleźć coś dla siebie. W trakcie pikniku odbyły się loterie fantowe, konkursy z nagrodami organizowane przez Gminną Bibliotekę w Mirowie, animacje dla dzieci prowadzone przez nauczycieli z Zespołu Szkolno Przedszkolnego „Miś” w Zbijowie Małym, a także serwowane były waty cukrowe i popcorn przez Koło Gospodyń Wiejskich w Mirówku.

W atrakcjach znalazł się również dmuchany plac zabaw, który cieszył się sporym zainteresowaniem ze strony najmłodszych. Dodatkowo druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogowie prezentowali możliwości bojowe oraz poprawnie wykonywaną reanimację, która była skierowana głównie do najmłodszych. Na scenie wystąpili lokalni artyści z gminy Mirów. Byli to m.in. Natalia Dygas, Dominika Dygas, Aleksandra Guza, Kamila Guza i Maciej Nowak.

Niedzielny piknik został sfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach projektu pn. Budowa ścieżek edukacyjnych w miejscowości Mirów Stary. Całkowita wartość zadania wyniosła 102.200,00 zł.

Foto. Gmina Mirów