Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Szydłowca wraz z wolontariuszami wśród których byli: samorządowcy, urzędnicy, społecznicy, ludzie kultury i mediów oraz innych organizacji zbierali fundusze przy dwóch bramach na cmentarz, w godzinach 9-18. 

W tym roku zebrano 6748 złotych i 92 grosze. Na tę sumę złożyły się datki przekazane przez, którzy podczas Wszystkich Świętych odwiedzali groby swoich najbliższych, rodziny czy przyjaciół. 

Zebrane fundusze będą przeznaczone na renowację starych nagrobków. Spracerując po szydłowieckim cmentarzu można zauważyć wiele takich obiektów, które z pieniędzy uzbieranych podczas corocznej kwesty (w tym roku była to już 14 kwesta) zostały odnowione. Ludzie przybywający w tych dniach na nasz cmentarz widzą efekty i z każdym rokiem z większą życzliwością wspomagają kwestę. 

Irena Przybyłowska – Hanusz – prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Szydłowca – dziękuje wszystkim ofiarodawcom, którzy przyczynili się do ocalenia grobów, które są częścią historii Szydłowca. 

Portal Nasz Szydłowiec również dziękuję i do zobaczenia w przyszłym roku podczas 15 kwesty na rzecz ratowania szydłowieckich zabytków na cmentarzu.