Żyrardowski patrolowiec, sierż. Igor Olesiński podczas pobytu na urlopie w Egipcie w okolicy Hurgady, nie zastanawiał się nawet sekundy by ratować życie. Dzięki jego szybkiej pomocy podtopiony, nieprzytomny mężczyzna został uratowany. Rodzina mężczyzny przesłała podziękowania dla funkcjonariusza do Komendy Głównej Policji, by podziękować za ocalone życie.

To nie pierwsza sytuacja kiedy sierż. Igor Olesiński sprawia, że o Komendzie Powiatowej Policji w Żyrardowie słychać nie tylko w naszym powiecie: w maju wystąpił w spocie reklamowym Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie „Zostań jednym z nas”, w lipcu „trafił” na plakat informujący o Mazowieckim Święcie Policji w Mszczonowie. Również w lipcu Igor Olesiński wspólnie z post. Łukaszem Gembalą stanęli na podium podczas turnieju „Patrol Roku 2018” garnizonu Mazowieckiego, nasi policjanci zajęli trzecie miejsce, które było ogromnym sukcesem z uwagi na ich krótki staż pracy.

Igor Olesiński od 2016 roku służy w Policji, jednak już wcześniej chęć ratowania innych pchnęła go w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej. To jednak nie koniec, Igor ukończył również kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, co na pewno pomogło mu tak profesjonalnie zareagować podczas wrześniowego wydarzenia. W ramach programu WOŚP „Ratujemy i uczymy ratować” wspólnie z innymi strażakami wyszkolił ponad setkę dzieci, przekazując swoje cenne doświadczenie.

A jaki jest Igor prywatnie? Sam o sobie mówi: „rzeczy niemożliwe robię od ręki, na cuda trzeba poczekać”, „jestem optymistą, który problemy traktuje jako wyzwania”. Czas wolny poświęca rodzinie i znajomym oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z którą związany jest od 10 lat.

st. asp. Agnieszka Ciereszko

Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie