Na etapie szkolnym wybrano dwunastu uczestników, którzy przystąpili do drugiego etapu. Gimnazjaliści zmagali się z testem polegającym na rozwiązaniu zadań zamkniętych i otwartych. Po ocenieniu napisanego przez uczestników zestawu zadań sprawdzającego ich wiedzę i umiejętności Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

I miejsce –Aleksandra Drabik z PG Jastrząb, opiekun Pani Ewa Dziuba

II miejsce- Kacper Mamla z PG Chlewiska, opiekun Pani Agnieszka Janowska

III miejsce – Mateusz Drabik z PG Wierzbica, opiekun Pani Małgorzata Kamienik

Przyznano również dwa wyróżnienia, które otrzymali:

Olga Wietrak z PG Jastrząb, opiekun Pani Ewa Dziuba

Filip Łyżwa z PG Wierzbica, opiekun Pani Małgorzata Kamienik

Po części konkursowe młodzież Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza przedstawiła scenkę, która pozwoliła przybliżyć życiorys i osiągnięcia słynnej chemiczki Marii Skłodowskiej-Curie. W rolę głównej postaci wcieliła się Aleksandra Wnuczek, jej męża Piotra odegrał Jakub Tyka, dziennikarzem, który przeprowadzał wywiad był Mateusz Lis. Całość poprowadziła Julia Nikodem.

Na zakończenie wręczono nagrody: tablet, słuchawki, powerbank, pendriver’y, które ufundował Starosta Powiatu Szydłowieckiego Pan Włodzimierza Górlicki. Podziękowania dla opiekunów, za przygotowanie uczniów do konkursu wymagającego zaangażowania, pasji chemicznej i zdolności matematycznych, wręczyła Dyrektor Szkoły Pani Maria Michajłow.

Wszystkich uczestników możemy nazwać zwycięzcami, za to, że podjęli się wyzwania i wzięli udział w konkursie chemicznym. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tej fascynującej dziedzinie nauki jaką jest z chemia.

Organizator konkursu- Aneta Majsiak-Gromek

chemiczny2