Tym razem artyści Dixieland Trio „Srebrna Tarka” z Łodzi przygotowali dla najmłodszych słuchaczy z klas 0 – III wspaniałą podróż w krainę bajek i baśni Walta Disneya.

Dzieci poznały krótką historię autora i przypomniały sobie tytuły jego bajek, uczestniczyły również w konkursie muzycznym z nagrodami – po zagranym fragmencie rozpoznawały znane melodie z ulubionych bajek: Król Lew, Księga dżungli, Piękna i Bestia, Alladyn, Słoń Dumbo, Pinokio.

Muzycy zaprezentowali również instrumenty dęte blaszane: trąbkę, saksofon tenorowy, puzon. Dzieci poznały ich brzmienie i budowę oraz próbowały zagrać na puzonie, wydobycie dźwięku z tego instrumentu nie było łatwym zadaniem. Prowadzący spektakl muzycy tradycyjnie zaprosili do zabawy naszych uczniów. Największe emocje wzbudziło wspólne muzykowanie: granie i tańczenie na „ sto fajerek” – TIGER RAG. Najbardziej aktywni mali artyści zostali nagrodzeni gromkim brawami i mini – nagrodami.

Uczniowie z ciekawością i zainteresowaniem wysłuchali przekazywanych im informacji oraz utworów granych przez muzyków. Była to dla wszystkich niezapomniana lekcja muzyki, niecodziennie bowiem można posłuchać w szkole gry profesjonalnych muzyków.