Facebook Live zaczął działać już w styczniu 2016 roku, do tej pory żadne szydłowieckie medium nie zdecydowało się na używanie takiej formy komunikacji ze swoimi odbiorcami. Miło nam w związku z tym poinformować, że to Nasz Szydłowiec będzie prekursorem w tej dziedzinie. 

Używanie tej funkcji jest bardzo intuicyjne zarówno dla prowadzącego transmisję jak i dla odbiorcy. Oglądający transmisję mogą ją lajkować, mogą zostawić swój komentarz, a co najważniejsze mogą ją obejrzeć później. Transmisja zapisuje się na tablicy, więc można ją odtworzyć w każdej chwili. 

Portal Nasz Szydłowiec nie będzie Was absorbował relacjami live codziennie. Chcemy raczej skupić się na ważnych wydarzeniach typu: sesja miejska czy powiatowa, wydarzenia kulturalne, oficjalne spotkania, być może rozmowy z ludźmi Szydłowca, krótkie zajawki itp. 

Nie będzie tego dużo. Tym bardziej, że nie wiemy jak w ogóle taka forma komunikacji przyjmie się w Szydłowcu? Co sądzicie?

Jedno jest pewne Facebook takim działaniem chce przyciągnąć jak największą liczbę użytkowników do siebie. Dziś większość internautów chce mieć wszystko na wyciągnięcie ręki, chce siedząc przed komputerem czy jadąc pociągiem ze smartfonem w ręku, być w kilku miejscach jednocześnie. Facebook Live to wszystko umożliwia. Idąc z duchem czasu Szydłowiec również musi otworzyć się na nowe technologie. 

Portal Nasz Szydłowiec spróbuje, oczywiście z nadzieją, że fani portalu na Facebook zareagują pozytywnie na te nowinki. Tym bardziej, że to Nasz Szydłowiec jako pierwszy rozpoczyna szydłowiecką zabawę z transmisjami live. Znajdziecie je na naszym profilu Nasz Szydłowiec – Facebook