Tegoroczna akcja prowadzona będzie od 1 do 17 grudnia we wszystkich placówkach KSWP, w tym w dwóch oddziałach działających na terenie województwa mazowieckiego. Na cele akcji przekazywać można książki fabularne, lektury szkolne, słowniki, bajki, kolorowanki, a także maskotki, lalki, samochodziki, klocki, puzzle, gry edukacyjne, przybory szkolne. Rzeczy te przekazane zostaną, jako prezenty z okazji Świąt Bożego Narodzenia, dzieciom i młodzieży z uboższych rodzin oraz maluchom przebywającym w szpitalach. Część z nich zasili również zasoby świetlic środowiskowych. Akcja prowadzona jest przez KSWP już po raz trzeci i cieszy się bardzo dużym powodzeniem.

„Efekty dwóch poprzednich edycji świątecznej akcji znacznie przewyższyły nasze oczekiwania. Zebraliśmy około 2500 bajek dla dzieci, lektur i książek fabularnych, a także przeszło 1100 maskotek oraz 200 gier, puzzli i zabaw edukacyjnych. Rzeczy te trafiły na oddziały dziecięce szpitali, do świetlic środowiskowych, bibliotek publicznych, domów dziecka oraz placówek rodzinnych i opiekuńczo- wychowawczych” – mówi Marek Mika, Prezes KSWP.

Na cele akcji przekazywać można zarówno rzeczy nowe, jak i niezniszczone rzeczy używane. Dlatego też poza tym, że inicjatywa ma niezwykle szczytny cel, jest ona także wygodnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą pozbyć się nadmiaru nieużywanych już zabawek i książek.

„Wręczając prezenty wywołaliśmy uśmiechy na twarzach tak wielu dzieci, że stało się to dla nas ogromną motywacją do kontynuacji tej inicjatywy. Do aktywnego udziału w akcji zachęcamy nie tylko osoby dorosłe, lecz również młodzież i dzieci, które podczas dwóch poprzednich edycji świątecznej zbiórki wykazały się niezwykłym zaangażowaniem w jej realizację” – dodaje Beata Napierała, Wiceprezes KSWP.

Placówki KSWP w Warszawie (ul. Żurawia 32/34 lok.32, 00-515 Warszawa) oraz Szydłowcu (ul. Staszica 3H, 26-200 Szydłowiec), w których przyjmowane będą książki i zabawki, czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. Szczegółowe informacje o Świątecznej Akcji można znaleźć również na stronie internetowej www.kswp.org.pl lub uzyskać pod numerem telefonu 41 260 460 17