Jak ten czas szybko leci! Jesienią 2018 roku kolejne wybory samorządowe w Polsce, oczywiście również w Szydłowcu wybierzemy burmistrza oraz radnych miejskich i powiatowych. 

Z pewnością świetnie pamiętamy wybory samorządowe 2014 roku, kiedy to po trzech kadencjach na fotelu burmistrza, Andrzeja Jarzyńskiego zmienił nowy burmistrz Artur Ludew.

Powoli zaczynają się spekulacje co do tego kto wystartuje na to stanowisko w wyborach przyszłorocznych. Póki co w miarę pewni możemy być startu obecnego burmistrza Artura Ludwa, który raczej będzie chciał wystartować po raz kolejny, tym bardziej, że dokończyć będzie chciał kilka rozpoczętych kwestii. W wyborcze szranki stanie również Sławomir Nojek, kandydat poprzednich wyborów, a obecnie radny powiatowy. Póki co nie wiadomo jak jego start będzie mógł wyglądać czy indywidualnie z własnym komitetem, czy z poparciem jakiejś partii tak jak poprzednio?

Nie wiadomo cały czas (przynajmniej nieoficjalnie) kto będzie kandydatem na burmistrza z ramienia Wspólnoty Ziemi Szydłowieckiej? Pojawiają się spekulacje, że po raz kolejny spróbuje Andrzej Jarzyński, ale wymieniane są również nazwiska innych osób np. kilku obecnych samorządowców ze Wspólnoty? Wszystko to jednak jeszcze nic pewnego.

Nic nie wiemy o ponownym starcie Agnieszki Górskiej i Wiktora Cieleckiego. Zdaje się jednak, że Prawo i Sprawiedliwość na pewno wystawi swojego kandydata, a Wiktor Cielecki od wyborów samorządowych pozostaje aktywny, więc kto wie może spróbuje kolejny raz?

Jakby nie było zachęcamy Was do udziału w naszej facebookowej ankiecie – TUTAJ – aby wziąć w niej udział należy oczywiście posiadać konto na facebooku oraz należeć do grupy fanów portalu Nasz Szydłowiec – TUTAJ

Z racji tego, że nie znamy nazwisk kandydatów wyborów 2018, zagłosować możecie na tych z poprzednich wyborów. Wielu z nich powtórzy się z pewnością w najbliższym głosowaniu. Dodatkowo możecie zaznaczyć opcję, że żaden z kandydatów nie spełnia Waszych oczekiwań. Jeżeli tak mile widziany będzie komentarz z nazwiskiem Waszego kandydata 🙂