W sobotę policjanci z szydłowieckiej Policji zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących samochodami. Policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i nie wsiadanie za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu!

W sobotę 17.02 na terenie powiatu szydłowieckiego zatrzymano 3 osoby, które pomimo ciągłych apeli kierowanych przez Policję o zachowanie trzeźwości za kierownicą, zdecydowali się kierować pojazdami.

Pierwszy z nich 58-letni mieszkaniec gm. Chlewiska kierował samochodem pomimo, że badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Następny kierujący 54-letni mieszkaniec Radomia kierował w stanie po użyciu alkoholu, badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierujący to 43-letni mieszkaniec gminy Szydłowiec, który kierował samochodem będąc w stanie nietrzeźwości, badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Policja zapowiada kolejne akcje mające na celu zapobieganie występowania tego negatywnego zjawiska, jakim jest kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu.

Info: KPP w Szydłowcu