Kaznodzieja w słowie do pielgrzymów mówił jak ważna w życiu każdego człowieka jest pielgrzymka. Ta ziemska, codzienna, trudna i zarazem wspaniała. Życzył wytrwałości wszystkim, którzy zdecydowali się na tygodoniowy trud w drodze przed tron Jasnogórskiej Pani.

Przewodnik grupy ks. Andrzej Kania na zakończenie dziękował wszystkim dobrodziejom za wsparcie pielgrzymki z Szydłowca, większość z tych osób wolała pozostać anonimowa. 

Ostatnim etapem porannej mszy było pobłogosławienie pielgrzymów i emblematów towarzyszących im w drodze przez proboszcza ks. Adama Radzimirskiego. Specjalne błogosławieństwo pątnicy przyjęli z pochylonymi głowami.

 

O godzinie 10.30 lider szydłowieckiej grupy Paweł Furmaniak dał sygnał do wymarszu.  Blisko 200 osób wyruszyło w drogę do Częstochowy, a pierwszy postój szydłowieccy pielgrzymi mieli dosyć blisko bo już w Aleksandrowie. Dziś nocleg w Niekłaniu, na który z pewnością wybierze się wielu bliskich naszych pielgrzymów. Przekaźcie im serdeczne pozdrowienia z Szydłowca i wielu sił na dalszą drogę. 

Grupa 24 dojdzie na Jasną Górę jak zwykle 13 sierpnia, razem z pieszymi pielgrzymami wejdą pielgrzymi z grupy rowerowej, która do Częstochowy wyjeźdza w poniedziałek 11 sierpnia.

Podczas drogi grupa wodzierejów i młodzieży ze Strefy JP Centrum Młodych będzie umilać czas pielgrzymom. Do dyspozycji pątników będzie również czterech księży, siostra zakonna, a także trzech kleryków WSD w Radomiu. 

Trzymajcie się zdrowo na trasie!

Poniżej fotorelacja z wyjścia szydłowieckiej grupy nr 24:

GALERIA ZDJĘĆ (kliknij)