Muzeum to miejsce, które przyciąga turystów i miłośników sztuki. Jednak co dzieje się w muzeum, gdy zapada noc? Czy wtedy wszystko cichnie i zamiera, czy też dzieją się tam rzeczy wyjątkowe? Odpowiedź na to pytanie poznamy już niebawem, a konkretnie w sobotę, 13 maja podczas „NOCY MUZEÓW” w Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu

Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji dla zwiedzających, a udział we wszystkich z nich jest bezpłatny.

Wydarzenie rozpocznie się:

o godzinie 17:00 od warsztatów dla dzieci pod tytułem „Magia instrumentów”. Podczas nich najmłodsi zwiedzający będą mieli okazję poznać różne instrumenty muzyczne i spróbować na nich zagrać.

O godzinie 18:00 rozpocznie się gra muzealna dla dzieci pod tytułem „Eksperymentarium dźwięku”. W trakcie niej dzieci będą mogły aktywnie uczestniczyć w zwiedzaniu muzeum i rozwijać swoją wiedzę na temat dźwięku.

Po godzinie 19:30 zwiedzający będą mieli okazję poznać tradycje różnych epok podczas zwiedzania wystaw z przewodnikiem. „Zobaczyć i usłyszeć tradycje” to tytuł tej części wydarzenia, która zapewni nie tylko ciekawe opowieści przewodnika, ale również możliwość posłuchania muzyki z różnych okresów.

O godzinie 21:00 czeka zwiedzających plenerowy koncert kwintetu dętego Wah Wah Brass. Może to być wyjątkowe doświadczenie, które na długo zapadnie w pamięć uczestnikom wydarzenia.

Na koniec, o godzinie 23:30, zwiedzający będą mieli jeszcze raz okazję poznać tradycje i historię różnych epok podczas zwiedzania wystaw z przewodnikiem.

Szczegóły dotyczące udziału w wydarzeniu oraz rezerwacji miejsc można uzyskać dzwoniąc pod numer +48 617 17 89 w. 108.

Info: Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu