Dzięki unijnemu dofinansowaniu i pomocy Samorządu Województwa Mazowieckiego, w nowy sprzęt zostaną zaopatrzone 4 szkoły z naszego regionu w ramach projektu „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego”.

Na ten moment uczniowie wrócili do zajęć w trybie stacjonarnym, jednak aby przygotować się na ewentualny powrót do nauczania zdalnego Mazowsze zdecydowało się wspomóc szkoły ofiarując im nowe stanowiska komputerowe, laptopy, urządzenia wielofunkcyjne, monitory interaktywne, projektory oraz moduły i programy edukacyjne, w tym pakiety Office 365.

Oprócz tego program przewiduje także szkolenia oraz instruktaże, aby nauczyciele oraz uczniowie poradzili sobie przy ewentualnym powrocie nauczania zdalnego oraz aby efektywnie korzystać z otrzymanego sprzętu.

Dodatkowo uczniowie bez dostępu do internetu zostaną zaopatrzeni w internet mobilny, co bardzo im pomoże w sytuacji, kiedy wróci nauka zdalna.

W regonie radomskim takie wsparcie otrzymało 26 szkół, z czego 4 to szkoły z powiatu szydłowieckiego. Są to:

  • II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu, zgłoszona przez Powiat Szydłowiecki,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu, zgłoszona przez Gminę Szydłowiec.
  • Szkoła Podstawowa im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Chlewiskach, zgłoszona przez Gminę Chlewiska,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II w Mirowie, zgłoszona przez Gminę Mirów

Szkoły mają nadzieję, że lekcje w szkołach będą odbywać się w systemie stacjonarnym, jednak jeśli nauka zdalna powróci, to sprzęt ofiarowany przez Mazowsze zdecydowanie pomoże zarówno nauczycielom, jak i uczniom.