Po nieudanej końcówce sezonu 2018/2019 prezes Szydłowianki Szydłowiec Maciej Stefański zdecydował się nie przedłużać wygasającej 30 czerwca umowy z dotychczasowym trenerem Michałem Kowalczykiem. 

Szydłowiecka drużyna na koniec sezonu zajęła 10 miejsce w 16-drużynowej lidze. Cały sezon nasi piłkarze grali w przysłowiową kratkę, ale końcówka okazała się najgorsza, wtedy to zdecydowanie przegrywali: z Prochem Pionki 1:4, z Iłżanką Kazanów 2:3, z Pilicą Nowe Miasto 0:4, z Centrum Radom 0:3 i z Zawiszą Sienno 1:6. Warto jednak dodać, że wszystkie porażki wydarzyły się wtedy kiedy Szydłowianka miała już zapewnione utrzymanie w lidze.

Michał Kowalczyk trenerem Szydłowianki Szydłowiec był przez dwa lata, swoją pracę rozpoczął po spadku Szydłowianki z IV ligi. Zastąpił trenera Andrzeja Koniarczyka, który zdecydował się odejść z klubu.

Nowym opiekunem Szydłowianki Szydłowiec od sezonu 2019/2020 będzie Piotr Dejworek, były bramkarz. To piłkarski wychowanek Ruchu Skarżysko – Kamienna. W swojej piłkarskiej przygodzie występował w trzeciej lidze w barwach: Granatu Skarżysko i Bucovii Bukowa. Piotr Dejworek strzegł również bramki Szydłowianki w sezonach 2002/2003 i 2003/2004. W pierwszym sezonie Szydłowianka występowała w Mazowieckiej Lidze Seniorów i wywalczyła wówczas awans z drugiego miejsca, ligę wygrało KS Piaseczno. W kolejnym występowali w IV lidze mazowieckiej w jednej grupie z rezerwami Legii Warszawa (wygrali ligę), zajmując wówczas 7 miejsce w tabeli.

Piotr Dejworek ma 48 lat i jako trener pracował z seniorskimi zespołami Neptuna Końskie, Ruszcovii Borkowice oraz Victorii Mniów. Wcześniej pracował z drużynami młodzieżowymi Łysicy Bodzentyn. Teraz objął stery w Szydłowiance Szydłowiec, która chce spokojnie funkcjonować w Campeon.pl Lidze Okręgowej. Wraz z przyjściem nowego szkoleniowca, zmieni się również kształt zespołu. W tej kwestii więcej wyjaśni się jednak najwcześniej w połowie lipca.

Ciekawostką jest fakt, że nowy trener Szydłowianki był w naszym klubie kolegą obecnego burmistrza Szydłowca Artura Ludwa oraz odchodzącego ze stanowiska trenera Michała Kowalczyka, kiedy Ci jeszcze grali w piłkę.

foto/ Marcin Słoka – Legia.Net