Legitymacje wręczali: dh Robert Gałązka i st.bryg. Sławomir Podsiadły z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Radomiu, jednocześnie członek OSP w Chlewiskach. Po wręczeniu legitymacji swoją „drogę” strażacką przedstawił dzieciom dh Sławek Podsiadły – „ja też zaczynałem tak jak wy dzisiaj od wstąpienia do MDP, i jeżeli będziecie bardzo chcieli to na pewno i wam się uda zostać strażakiem, spełnią się wasze marzenia, a ja jestem tym bajkowym „Wojtkiem”, któremu marzenia się spełniły”. Za te słowa otrzymał gromkie brawa.

Po wręczeniu legitymacji dzieci na komendę opiekuna dh Sławomira Krupy przemaszerowały krokiem defiladowym przed rodzicami i opiekunami. W dalszej części „majówki” pokazy prawdziwego gaszenia pożaru zaprezentowali starsi strażacy, wykorzystując do tego celu sprowadzony z PSP w Szydłowcu podnośnik hydrauliczny. Po zakończeniu działań strażackich, każdy chętny pod nadzorem strażaka z PSP mógł wsiąść do kosza podnośnika i unieść się na bezpieczną wysokość. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na wspólne grillowanie.

Prezes OSP w Chlewiskach dh Robert Gałazka składa serdeczne podziękowania opiekunom dzieci, dh Sławomirowi Krupie i Danielowi Gromkowi oraz Komendantowi Powiatowemu PSP w Szydłowcu bryg. Krzysztofowi Banaszkowi za udostępnienie sprzętu na wspólne pokazy.

majowkastrazacka1 

majowkastrazacka2