3 grudnia, gimnastyczki z Szydłowca wywalczyły złoto na zawodach gimnastycznych, które odbyły się jednocześnie w Warszawie, gdzie rywalizowała Pola Siebyła i Starachowicach, Zuzanna Michalska .

W turnieju pt. „Talent Akrobatyczny”, który odbył się w Warszawie wzięło udział 226 zawodników podzielonych na kategorie: debiutujących, indywidualne.

W kategorii zawodników zaawansowanych (kategoria indywidualna) z rocznika 2013, rywalizowała zawodniczka z Szydłowca Pola Siebyła uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu. Pola trenuje w Akademii Holistycznej w Skarżysku-kamienna, pod okiem trener Agnieszki Słomski. To właśnie tą akademie reprezentowała nasza Szydłowianka.

To nie jest jedyny medal jaki w ostatnim czasie wywalczyła uczennica szydłowieckiej szkoły.

W minioną sobotę odbył się również II Ogólnopolski Turniej Sportów Gimnastycznych – STAR(T) w Starachowicach. W rywalizacji udział wzięło: 140 zawodników z 12 klubów z całej Polski

W kategorii PIERWSZY KROK + dziewcząt, pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Michalska. Również uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu, trenująca w KS AKRO STAR (filia w Skarżysku-Kamienna)

Wydarzenie w którym brała udział Zuzia zostało objęte patronatem starosty starachowickiego – Piotra Ambroszczyka , honorowym patronatem prezydenta miasta Starachowice Marka Matereka i patronatem medialnym Gazeta Starachowicka.

Serdecznie gratulujemy Poli i Zuzi oraz ich rodzicom i czekamy na kolejne osiągnięcia!

Info i foto: AKRO STAR, Akademia Holistyczna w Skarżysku-Kamienna