Zawodnicy wystartują 4 czerwca 2017 roku o godzinie 15.00 z Orońska (ul. Brandta, na wysokości kompleksu sportowego „GKS Oronka”) i pokonają pętle na trasie Orońsko–Guzów–Chronów Kolonia–Łaziska–Orońsko. Kobiety będą rywalizować na dystansie 42 km (trzy pętle), a mężczyźni 56 km (cztery pętle). Organizatorzy zaplanowali klasyfikację medalową uczestników w kategorii open kobiet do 18 lat i powyżej 18 lat, w kategorii open mężczyzn do 18 lat i powyżej 18 lat. Zostanie także przeprowadzona klasyfikacja uczestników z Gminy Orońsko w kategorii kobiet i mężczyzn, bez względu na wiek zawodnika. Zwycięzcy otrzymają oryginalne medale, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody finansowe.

Ponadto, przewidziany jest przejazd rekreacyjny na dystansie 14 km (jedna pętla), który nie będzie podlegał klasyfikacji medalowej, a wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątki udziału w imprezie sportowej. Ta forma uczestnictwa jest szczególnie dedykowana wszystkim osobom, w tym także całym rodzinom, które dbając o kondycję fizyczną aktywnie spędzają czas wolny jeżdżąc na rowerach.

Udział w wyścigu kolarskim należy uprzednio zgłosić poprzez wypełnienie karty rejestracyjnej i przesłanie jej na adres e-mail: stowarzyszenie.oronsko@gmail.com. Formularz karty zgłoszeniowej, a także szersze informacje o wyścigu są dostępne na stronie internetowej stowarzyszenia, pod adresem www.oronsko.org, a także na profilu Facebook. Partnerem imprezy jest Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

plakatwyscigkonar2