Mariusz Szymkiewicz i Zbigniew Kozłowski z Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin MUSHIN przebywają obecnie w Centralnym Ośrodku Sportowym w Zakopanem na obozie karate. 

Głównymi zaproszonymi instruktorami są Shihan Ande Gilbert 8 Dan z Kanday oraz Sensej Kenta Mori 3 Dan z Japonii. W treningach bierze udział ponad 100 osób.

Podczas obozu wręczony został czarny pas 1 Dan Zbigniewowi Kozłowskiemu z SKKK MUSHIN Szydłowiec. Zdobycie czarnego pasu przez Kozłowskiego poprzedzone było kilkugodzinnym egzaminem przed komisją, gdzie głównym egzaminatorem był prezes Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai Shihan Remigiusz Kariński 6 Dan.

Egzamin odbył się 16 czerwca, ale wręczenie pasa nastąpiło dopiero w Zakopanem, ponieważ certyfikat musiał przyjść z Japonii podpisany przez Shihan Kenji Midori.

Bardzo się cieszę z tego osiągnięcia. Dla każdego karateki jest to symboliczny znak osiągnięcie stopnia mistrzowskiego. Wróciłem do karate trzy lata temu, po 9-letniej przerwie w treningach. Tym większa jest moja radość – powiedział portalowi Nasz Szydłowiec Zbigniew Kozłowski.

 

Cieszę się, że udało mi się Zbyszka zmobilizować i po 12 latach od jego ostatniego egzaminu uwierzyłem, że jest gotowy i rekomendowałem jego osobę u Shihana Remigiusza Karpińskiego. Ćwiczyliśmy bardzo solidnie: kihon (techiniki), ido geiko (połączenie technik podczas ruchu), kata (układy formalne), kumite (walki), a także kondycję, siłę i wytrzymałość. Wszystkie te elementy są niezbędne by zaliczyć taki egzamin – dopowiedział Mariusz Szymkiewicz.

Zbyszek Kozłowski i Mariusz Szymkiewicz to trenerzy karate w Szydłowieckim Klubie Karate Kyokusin MUSHIN. Obaj prowadzą treningi w Szydłowcu, a świeżo upieczony „czarny pas” prowadzi również filię klubu w Chlewiskach.