Od początku turniej wspiera organizacyjnie i nagrodami klub szachowy „Wieża” Szydłowiec. Zawody miały miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Chlewiskach. Kierownikiem turnieju był Marian Frąk- prezes „Wieży” Szydłowiec, a sędzią Łukasz Łukomski, kierujący działalnością klubu szachowego „Kordian” w Bliżynie. W zawodach wzięło udział 20 szachistów: z gminy Chlewiska ( 13 ), Uczniowskiego Klubu Sportowego „Korona” w Szydłowcu ( 4 ) i Warsztatów Terapii Zajęciowej (również w Szydłowcu)- 3 zawodników. Za wyjątkiem szachistów WTZ wszyscy pozostali to juniorzy (w tym roku w tym kierunku zmieniono regulamin turnieju.)Do faworytów należeli Michał Orlicki (UKS „Korona” Szydłowiec), posiadający IV kategorię szachową i Szymon Żurek z gm. Chlewiska, posiadający V kategorię szachową, ale to nie oni zwyciężyli w turnieju, a Donat Dudek z Chlewisk- 6 pkt. (6 zwycięstw i 1 porażka w 7 rundach), drugi był Michał Orlicki (UKS „Korona” Szydłowiec) z gm. Jastrząb- 5 pkt., a na trzecim miejscu (po walce do ostatniej chwili) uplasował się Szymon Żurek z gm. Chlewiska- 5 pkt. Najlepszym niepełnosprawnym zawodnikiem (z WTZ Szydłowiec) był Piotr Podsiębierski z gm. Chlewiska – 9 miejsce, 4 pkt.

Turniej był jednocześnie Mistrzostwami Gminy Chlewiska Juniorów w szachach ( tytuły dotyczyły tylko zawodników tej gminy). Mistrzem Juniorów został zwycięzca turnieju Donat Dudek – 6 pkt., wicemistrzem Szymon Żurek- 5 pkt., 3 miejsce ( brązowy medal) przypadło w udziale Weronice Stępień – 5 pkt. (w zawodach startowało aż 5 zawodniczek!). W prowadzonej oficjalnej klasyfikacji drużynowej kolejność była następująca: 1. Gm. Chlewiska – 16 pkt. 2. UKS „Korona” Szydłowiec – 13 pkt. 3. WTZ Szydłowiec – 8 pkt. Jedynym reprezentantem „Wieży” Szydłowiec w turnieju był Michał Kojara- sekretarz klubu.

Zwycięzcy otrzymali puchary, medale, dyplomy pamiątkowe i nagrody rzeczowe, a wszyscy pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia. Uhonorowano kapitanów wszystkich drużyn. Nagrody ufundowali: GOK w Chlewiskach, Klub Szachowy „Wieża” Szydłowiec, Huta Szkła w Woli Korzeniowej i częściowo Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Szydłowcu. W uroczystym zakończeniu i wręczaniu nagród udział wzięli: Wójt Gminy Chlewiska Waldemar Sowiński, dyrektor GOK Teresa Marciniak, Jerzy Kucfir – b.mistrz Szydłowca i powiatu w szachach oraz Dariusz Żurek- 3-krotny mistrz powiatu szydłowieckiego w szachach. Na uczestników zawodów czekał posiłek, o który zadbały pracownice GOK Chlewiska. Wszystkim należą się wyrazy podziękowania.

Jeszcze jedno, szachy są grą paradoksów. Ten licznie obsadzony turniej pokazał też pewien paradoks. Wystąpili w nim nowi młodzi i niepełnosprawni szachiści, których od wielu miesięcy bezskutecznie poszukują niektórzy (nie wskazując ich bezpośrednio) szydłowieccy działacze szachowi, marzący o rozwoju szachów. Okazuje się, że nowi szachiści są , a tylko sposób docierania do nich zawodzi. Na szczęście innym udaje się do nich skutecznie dotrzeć.

Dodam, że nazajutrz, t.j. 12 czerwca niektórzy szydłowieccy szachiści rywalizowali w turniejach szachowych w świętokrzyskim. W Bliżynie, gdzie rywalizowało 24 szachistów jedynym szydłowieckim zawodnikiem był Marian Frąk, który uzyskał 5 pkt. z 7-miu i zajął wysokie 4 miejsce ( dodać należy, że wszyscy zawodnicy z miejsc 1 -5 uzyskali po 5 pkt. i decydowała punktacja pomocnicza, a Marian Frąk jako jedyny wygrał ze zwycięzcą turnieju Zdzisławem Sochą ze Stąporkowa). W Górnie natomiast wystąpili nasi zawodnicy: Dariusz Żurek (9 miejsce – 5 pkt. z 9-ciu), Wojciech Bednarczyk (10 miejsce- 5 pkt.) i junior Szymon Żurek. Tu też wystąpiło 24 zawodników.

Informuje: Marian Frąk- „Wieża” Szydłowiec