Obchody jubileuszu 70-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowie, które odbyły się w sobotę przed przed budynkiem remizy, było wyjątkowym momentem w historii tej instytucji. To ważne wydarzenie upamiętniało siedem dekad ofiarności i poświęcenia strażaków, gromadząc wśród gości parlamentarzystów, ministra Rządu Rzeczypospolitej Polskiej Adama Struzika, starostę szydłowieckiego, wójta gminy Chlewiska, Naczelnika, Komendantów i Dowódców wszystkich szczebli Straży Pożarnych oraz licznych innych zaproszonych gości.

Uroczystości rozpoczęły się od uroczystej mszy św. odprawionej w kościele pw. Kościół św. Piotra i Pawła w Pawłowie. Następnie miało miejsce otwarcie części oficjalnej, podczas którego odsłonięta została specjalna tablica pamiątkowa, która będzie przypominać o tym jubileuszu. Przedstawiony został również zarys historyczny Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowie.

Na zakończenie oficjalnych uroczystości wręczono zasłużonym strażakom medale, odznaczenia, oraz dyplomy. Szczególne wyróżnienie jakie otrzymali, to medal pamiątkowy „PRO MASOVIA” wręczony przez Marszałka Województwa Mazowieckiego, Adama Struzika dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowie oraz poszczególnym osobom związanymi z OSP w Pawłowie. Otrzymali go za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz działalności województwa mazowieckiego.