{phocagallery view=category|categoryid=176|limitstart=0|limitcount=7|imageordering=5}

Wystawa składa się z archiwalnych fotografii i dokumentów przedstawiających konkretne historie oraz prezentujących ludzi wielu zawodów, uprawiających prawdziwe rzemiosło. Bohaterowie wystawy nie byli na ogół ludźmi sukcesu, także finansowego.

Często przegrywali z agresywnym wobec nich państwem. Jednak stali się prekursorami normalnego, wolnego rynku. Historie i obrazy czasami zabawne, czasami smutne, ale zawsze prawdziwe i przejmujące.

Ostatnia z 28 plansz pokazuje „prywaciarzy 2012” z radomskiego targowiska Korej. Widać na niej dwóch młodych mężczyzn sprzedających gadżety Euro 2012.

Prezentowane plansze z fotografiami, z których część została wypożyczona, a część przygotowana przez Fundację, mają służyć wzbudzaniu zainteresowania historią polskiej mikroprzedsiębiorczości, szerzyć wiedzę na ten temat i uczyć szacunku dla inicjatywy prywatnej oraz ludzi podejmujących trud prowadzenia działalności gospodarczej.

Celem wystaw jest promocja przedsiębiorczości, zmiana pejoratywnego wizerunku mikro przedsiębiorcy, ukazanie barier z jakimi spotykali i nadal spotykają się osoby prowadzące mikrofirmy.

tekst i foto: www.szydlowiec.pl