Warto poinformować, że uruchomiony został również oficjalny kanał YouTube TUTAJ, na którym oprócz omawianego utworu zamieszczono póki co dwa szlagiery z repertuaru zespołu: „Mała Maggie” oraz „Oh, Lila”.

Czy ta aktywność jest może zwiastunem powrotu na scenę? Przypomnijmy, że jakiś czas temu Dariusz Grudzień (basista) i Marcin Grochowalski (perkusista) na antenie Polskiego Radia zastanawiali się nad wskrzeszeniem Azylu. Domagają się tego fani, a i przypomnieć Azyl w nowych aranżacjach z pewnością nie byłoby złym pomysłem. Czy jest to jednak możliwe bez Andrzeja? 

 

 

 

Azl P. to zespół założony w 1982 roku w Szydłowcu, który nagrał dwie płyty „Live” oraz „Nalot”. W latach 80-tych grupa była bardzo popularna, aż sześć piosenek znalazło się na najpopularniejszej polskiej liście przebojów „Trójki”. „Mała Maggie” (najwyższa pozycja 2), „Oh, Lila” (3), „Chyba umieram” (6), „Kara śmierci” (10), „I znowu koncert” (29) oraz „Nic więcej mi nie trzeba” (31).

Azyl P. tworzyli: Andrzej Siewierski – wokal, gitara (zginął śmiercią tragiczną w 2007 roku), Dariusz Grudzień – bas, Marcin Grochowalski – perkusja, Leszek Żelichowski – gitara (do 1984), Jacek Perkowski – gitara (1984-1986), Jarosław Szlagowski (w 1986)

Wielu chciałoby jeszcze raz zobaczyć Azyl P. na liście przebojów „Trójki”…