Biblioteka od godz. 19:00 otwiera swoje podwoje dla wszystkich, którzy chcą poznać naszą Bibliotekę Nocą. W programie przewidzieliśmy wiele atrakcji dla dzieci oraz dorosłych m.in. konkursy, quizy, nocny maraton układania puzzli, latarkowe poszukiwania zaginionych zagadek i wiele innych. Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Obowiązującymi strojami są przebrania za ulubionych bohaterów książek. Każdy uczestnik przynosi z sobą poduszkę i latarkę.

Nocy Bibliotek towarzyszy akcja „Przynieś książkę do biblioteki”, oznacza to, że każdy może podarować bibliotece książkę, którą chciałby się podzielić z innymi. Warto dodać, że nasza Biblioteka jest jedyną w regionie, która włącza się w Noc Bibliotek. Dlatego, tym goręcej zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Noc Bibliotek inauguruje XIV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DLA DZIECI pod honorowym patronatem Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej, Minister Edukacji Narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej oraz Dyrektora Biblioteki Narodowej dr Tomasza Makowskiego. Nasza Biblioteka również włącza się w to wydarzenie.