Jak mówi poeta : „Gdzie słyszysz śpiew, tam wstąp, tam dobre serca ludzie mają. Źli ludzie – wierzaj mi, Ci nigdy nie śpiewają…”.

Zapraszamy więc w ten świąteczny dzień na spotkanie, aby pieśnią radośnie czcić Polskę i Niepodległość. W słowach i nutach pieśni patriotycznych zaklęta jest opowieść o Ojczyźnie. O sile pieśni pamiętali nasi przodkowie. Polska pieśń patriotyczna zawsze dodawała sił, otuchy i nadziei. Polacy od kiedy historia pamięta, śpiewali gdy byli szczęśliwi, śpiewali, gdy było im źle.

Przewodnikami podczas tego spotkania będą soliści: GRAŻYNA DOBRZAŃSKA, BARBARA GADOWSKA, MAGDALENA SOBIERAJ, MARCIN BANASZCZYK, ANDRZEJ CZAPNIK, PRZEMYSŁAW DUDA, MAREK JANCZYK, MACIEJ KAPTURSKI oraz MAREK PLEWA, akompaniament – DANUTA KLEPACZEWSKA.

Zapraszamy 11 listopada 2015r., o godz. 18.00 do Sali kominkowej Zamku.

Specjalnie na tę okazję wydrukujemy śpiewniki z tekstami pieśni legionowych, które zabrzmią podczas tego wyjątkowego, mamy nadzieję radosnego spotkania. I pamiętajmy, że śpiewając ożywiamy pamięć naszych bohaterów. Śpiewając opowiadamy historię o żołnierskich marszach i o żołnierzach biegnących do ataku przy wybuchach pocisków… Śpiewając dzielimy radości i smutki tych wszystkich, których łączyła i łączy Polska.