Nie są to puste słowa. Zamkowe sale zapełniły się gośćmi już podczas Andrzejek, tak samo było podczas oficjalnego otwarcia w ostatnią sobotę 6.12.2015 roku, a telefony z pytaniami o kolejne imprezy nie milkną. Nic dziwnego. Długo musieli wszyscy czekać, aż Zamek w Szydłowcu będzie w 100% „sprawny” i doczekali się 🙂

Póki co goście mogli zobaczyć część restauracyjno – bankietową, ale Adam Kozłowski w rozmowie z portalem Nasz Szydłowiec powiedział, że zanosi się na to, że część kawiarniana będzie dostępna dla mieszkańców Szydłowca i gości już w najbliższe Święta Bożego Narodzenia (z pewnością o tym poinformujemy). 

Oficjalne otwarcie rozpoczęło się na sali kominkowej, gdzie swój klimatyczny recital zaprezentował Michał Grobelny. Utalentowany wokalista, znany m.in z udziału w takich programach jak Voice of Poland czy Twoja twarz brzmi znajomo, zagrał na zamkowym fortepianie i zaśpiewał utwory m.in Michaela Jacksona, zespołu Kings of Leon, jak również własne propozycje. 

Prowadzeniem i włoską piosenką zabawiał gości Michał Niemiec. 

Spotkanie na sali kominkowej miało charytatywny akcent. Podczas tej części odbyła się aukcja mająca na celu wsparcie radomskiego stowarzyszenia „Budujemy Przystań”, które wspomaga dzieci z porażeniem mózgowym. Licytacje gadżetów przebiegały bardzo sprawnie, a zwycięzcami okazali się m.in poseł Leszek Ruszczyk, czy Maciej Sałek właściciel firmy operującej restauracją Zamek w Szydłowcu. 

Po części oficjalnej przyszedł czas na dobrą zabawę, rozmowy, kosztowanie popisowych dań zamkowego szefa kuchni. W tej części Michał Grobleny zabawiał gości bardziej rozrywkową muzyką, pozował do wspólnych zdjęć, a także nie stronił od wymiany zdań z przybyłymi na uroczystość otwarcia gośćmi. 

Zamek w Szydłowcu od ostatniej soboty już oficjalne zaprasza wszystkich gości w swoje progi. Więcej informacji znajdziecie oczywiście na facebooku Zamek w Szydłowcu oraz na stronie internetowej.

Portal Nasz Szydłowiec jest partnerem medialnym na terenie Szydłowca części restauracyjno – bankietowej Zamku w Szydłowcu. 

Więcej zdjęć na FACEBOOKU