Ślub to wyjątkowy moment życia dla każdego człowieka. Faktem jest, iż zawsze bardziej ten moment przeżywają kobiety, szczególnie sam okres przygotować, ale również dla mężczyzn, nawet tych mniej uczuciowych ten moment jest wyjątkowym.

Dzień ślubu i wesela zazwyczaj jest dokładnie przygotowany. Od wielu miesięcy trwają przygotowania, ustalane są wszystkie szczegóły. Podstawowymi są wybór miejsca gdzie organizowane będzie przyjęcie, wybór zespołu lub dj’a który poprowadzi imprezę. Wśród istotnych spraw są oczywiście takie jak załatwienie fotografa, kamerzysty, auta weselnego czy innych atrakcji. Wesela są planowane z dokładnością do minuty. Młoda Para ustala z domem przyjęć nawet dokładne godziny podawania posiłków, wszystko musi być w ten dzień idealne, oczywiście idealne dla nowożeńców. Nie powinno to dziwić, gdyż to ich najważniejszy dzień w życiu a nie nikogo innego. Oprócz samych ustaleń z domem przyjęć czy innymi osobami funkcyjnymi narzeczeni muszą również zaprosić gości weselnych. Dobre wychowanie i wieloletnia tradycja nakazuje o ile jest to możliwe zaprosić osobiście każdą osobę. Wiąże się to z koniecznością wielu odwiedzin znajomych i rodziny. O ile potencjalni goście weselni mieszkają w pobliżu przyszedłem Młodej Pary o tyle nie jest to problem. Trudności pojawiają się wówczas gdy trzeba odwiedzić i zaprosić gości mieszkających daleko. W takiej sytuacji etap zapraszania rozkłada się jeszcze bardziej w czasie. Ma to też swoje pozytywne aspekty. Przy tej to okazji można odwiedzić znajomych, z którymi niejednokrotnie od wielu tygodni nie było okazji się spotkać. Podkreśla to wiele Par Młodych, że okres przygotowania do ślubu to wytężony okres, jednak jest on jednym z najlepszych w narzeczeństwie. Daje to też możliwość zbliżenia się młodym przed swoim ślubem dzięki właśnie wspólnemu podejmowaniu działań.

Sam ślub to osobny temat. Ile młodych par, tyle pomysłów na zorganizowanie tego ważnego dnia. Nie ma lepszego lub gorszego rozwiązania. Każdy jest indywidualne i najbardziej odpowiadający danym osobom. I dobrze, że tak jest. Mimo pewnego schematu każde wesele jest inne i najważniejsze aby odpowiadało Młodej Parze. Dzień wesela bez wątpienia zapada w pamięć na całe życie.

Jednak samo wesele to nie wszystko. Życie się nie kończy na tym momencie, mało tego, wspólne, małżeńskie życie dopiero zaczyna się w tym dniu. Od tego momentu para jest zawsze razem, każdego dnia przeżywając sytuacje dobre, pozytywne radosne, ale i te gorsze, trudniejsze, negatywne a momentami smutne. Nie jest to nic dziwnego, jest to normalny element każdego ludzkiego życia. Każda rodzina przeżywa na przestrzeni lat wiele różnych doświadczeń. Pojawiają się piękne momenty, tak jak narodziny dziecka, budowa wspólnego domu, czy też urządzenie mieszkania. Są i takie momenty jak kłótnie, niepowodzenia, rozczarowania. Z życiem jak z pogodą raz świeci słońce, raz pada deszcz.

W tej zmienności sytuacji życiowej należy jednak pamiętać o kilku sprawach i o kilku datach. Każdy związek ma swoje elementy, które powinny go zescalać, pomagać w budowaniu jedności i pomagać we wracaniu do korzeni wspólnego życia. Bez wątpienia jedną z takich spraw jest data rocznicy ślubu. To, że samo wesele jest wyjątkowym momentem wykazaliśmy już powyżej. Tak samo dla małżonków i data rocznicy ślubu powinna być i jest wyjątkową kartką w kalendarzu. Nawet o tym nie mówiąc oboje partnerów oczekuje od siebie nawzajem czegoś szczególnego w ten dzień – tak jak szczególny był moment wesela. Jest to również ważne z psychologicznego punktu widzenia, gdyż wracania do dnia ślubu powoduj wzmocnienie relacji wśród trudnego, codziennego życia. Sposobów na okazanie sobie wyjątkowości tego dnia jest wiele. Można podejść do tego tematu minimalistycznie, jednak też z należytą klasą. Piękny bukiet kwiatów, zrobiona może wspólnie kolacja, spożycie jej w odświętnych strojach przy blasku płonących świec to tylko niektóre z niskobudżetowych sposobów dających radość i satysfakcję w tym dniu. Można też pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Korzystając chociażby z darmowych pożyczek na chwilowo.pl można przeanalizować wszelki możliwości zaciągnięcie niewielkiej pożyczki na krótki okres czasu dającej solenizantom na przykład możliwość wyjazdy na rocznicowy weekend. Szczególnie warto skorzystać z tej propozycji w momencie, gdy para nie ma jeszcze potomków. Sam wyjazd dla dwojga, nawet samolotem do jakiegoś europejskiego miasta wcale nie musi być wydatkiem powyżej codziennych możliwości. Analizując ofertę portalu chwilowo.pl zauważyć można jak wiele firm jest w stanie wspomóc wymarzony wjazd. Często też po oddaniu środków na czas okazuje się, iż pożyczka była darmowa co tym bardziej sprawa i te finansową radość.

Tak jak w przypadku wesela ile par tyle pomysłów na ten wyjątkowy dzień, tak też w przypadku wspólnego świętowania rocznicy ślubu ile małżeństw tyle rozwiązań. Spotyka się również takie pary, który swoją rocznicę wspólnie planują od długiego czasu, a sama świętowanie nie wiele różni się od przyjęcia weselnego. Sytuacja taka ma miejsce szczególnie w przypadku okrągłych dat śluby. Spotkać można takie pary, który po latach starają się zaprosić dokładnie tych gości, którzy byli obecni na weselu. Czasem nawet z sentymentem jubilaci proponują po latach wódkę, która została z ich dnia ślubu. Gdy obserwujemy takie sytuacje tym bardziej uświadamiamy sobie jak ważny jest ten dzień w życiu każdej pary.

artykulslub2

Szczególnie na te zależności warto zwrócić uwagę w świecie, który jest nękany przez kryzys małżeństwa. Nieustanna pogoń za dobrobytem, ponadnormatywna praca prowadzą często do zachwiani normalnego modelu rodziny co skutkuje ostatecznie separacjami czy rozwodami. Te tragiczne dla obu stron wydarzenia z reguły są poprzedzone serią błędów popełnianych we wspólnym życiu. Warto zwrócić uwagę na drugą osobę i jej potrzeby. Wspomniana rocznica wesela to wyjątkowa data, która powinna być obchodzona z należytym szacunkiem przez każdą parę. Nawet jeśli miała by wiązać się z zaciągnięciem małej pożyczki, to warto inwestować we wspólne życia. Pewnego dnia bowiem może się okazać, iż pieniędzy w związku będzie bardzo wiele, ale samego związku praktycznie już nie będzie. Można być dużo pisać na temat powodów rozejść i tragedii rozgrywanych w rodzinach. Jednak nie czas i miejsce na to. Zajmują się tym zagadnieniem od lat psychologowie i socjologowie na całym świecie i do ich lektury odsyłamy. Patrząc na to zagadnienie jednak z punktu stricte praktycznego warto każdej parze zaproponować to, aby dbali o siebie na wzajem, dbali o swoje potrzebny i obdarzali się życzliwością, a nawet prezentami przez cały okres wspólnego życia.