Po kilku tygodniach, gdzie większość drużyn piłkarskich z terenu powiatu szydłowieckiego kończyła weekendy ligowe ze zwycięstwami, przyszedł weekend trudniejszy.

Z sześciu drużyn reprezentujących ziemię szydłowiecką tylko dwie wygrały swoje mecze, był jeden remis i aż 3 porażki.

Ligowy weekend rozpoczęła Oronka Orońsko, która w sobotę na własnym boisku podejmowała GKS Drogowca Jedlińsk. Podopieczni Andrzeja Koniarczyka wcale nie byli faworytami, to goście mieli zagrać lepiej i wygrać, wszak są anonsowani jako jedni z faworytów ligi. Faktycznie łatwo nie było, Oronka walczyła, konstruowała akcje, ale musiała też bronić się przed bardzo groźnymi atakami drużyny z Jedlińska. Na szczęście w końcówce spotkania szczęście uśmiechnęło się do naszej drużyny. Rzut rożny, idealne dośrodkowanie na głowę Marcina Bińkowskiego i piłka zatrzepotała w siatce gości. Tym samym Oronka sprawiła niespodziankę i pokonała faworyzowaną drużynę 1:0.

Rewelacyjny początek piłkarskiego weekendu w powiecie szydłowieckim ⚽️Oronka Orońsko na własnym stadionie wygrała 1:0…

Opublikowany przez Nasz Szydłowiec Sobota, 29 sierpnia 2020

Spójrzcie jak Marcin Bińkowski zdobył bramkę na wagę 3pkt ⚽️?

Opublikowany przez GKS Oronka Orońsko Niedziela, 30 sierpnia 2020

Gorzej zaprezentowała się Szydłowianka Szydłowiec, która doznała pierwszej porażki w tym sezonie. Drużyna ze stolicy powiatu szydłowieckiego nie dała rady na wyjeździe Pilicy Nowe Miasto nad Pilicą przegrywając 0:1. Drużyna gospodarzy gola strzeliła w 30 minucie.

Szydłowianka pomimo porażki nadal pozostaje liderem, choć gdyby Oronka nie miała meczu zaległego miałaby szansę wyprzedzić drużynę z Szydłowca. Póki co zespół z Orońska na 4 miejscu.

W Klasie A z dwóch naszych drużyn zadowolona może być tylko Gryfia Mirów. Nasza drużyna grała w Kozienicach z rezerwami Energii i zremisowała 3:3. Do przerwy prowadzili gospodarze 1:0, Gryfia później musiała odrabiać straty, jakby tego było mało mecz kończyła w osłabieniu, dlatego ten remis należy przyjąć z zadowoleniem.

Bardzo źle zaprezentował się KS Jastrząb, który na własnym boisku przegrał z Gracją Tczów, chociaż przegrał to mało powiedziane. Drużyna z Tczowa dała zawodnikom z Jastrzębia srogą lekcję, gromiąc ich aż 1:5. Na pocieszenie można dopisać, że Gracja to póki co najmocniejsza drużyna radomskiej Klasy A. Wygrała wszystkie mecze, każdy zdecydowanie.

Gryfia Mirów po 5 kolejkach i remisie utrzymuje się w czołówce i zajmuje 3 lokatę. Po porażce KS Jastrząb spadł na 8 pozycję w tabeli.

W radomskiej Klasie B rozegrano jak do tej pory 3 kolejki. Jedna drużyna z powiatu szydłowieckiego spisuje się póki co rewelacyjnie, druga słabo.

Ta bardzo dobra to Postęp Łaziska, który wygrał wszystkie dotychczasowe mecze, a w ostatniej kolejce na własnym boisku rozgromił LZS Zalesice, aż 5:0. Po trzech kolejkach Postęp jest liderem tabeli.

??MECZ NA PIĄTKĘ?????LIDER ZOSTAJE W ŁAZISKACH???We wczorajszym meczu Postęp rozgromił na własnym boisku LZS…

Opublikowany przez LKS Postęp Łaziska Poniedziałek, 31 sierpnia 2020

Niestety Hubal Chlewiska przegrał na wyjeździe z KS Maków 1:3 i zajmuje 6 miejsce.

Następny ligowy weekend: 

Klasa Okręgowa 

Oronka Orońsko – Iskra Gózd – 5 września sobota, godzina 14.00

LKS Jedlińsk – Szydłowianka Szydłowiec – 6 września niedziela, godzina 15.00

Klasa A

KS Jastrząb – Wisła Solec – 6 września niedziela, godzina 13.00

Gryfia Mirów – Broń II Radom – 6 września niedziela, godzina 16.00

Klasa B

WKS Zajezierze – Postęp Łaziska – 6 września,  niedziela, godzina 15.00

Hubal Chlewiska – Gracja II Tczów – 6 września niedziela, godzina 16.00