Zapraszamy do zapoznania się z krótką rozmową z  fizjoterapeutką Aleksandrą Kamudą – Głąb, kierownikiem Poradni Vitberg w Szydłowcu.

W ciepły słoneczny listopadowy poranek spotykamy się z Aleksadrą Kamudą- Głąb, kierownikiem Poradni Vitberg w Szydłowcu. Otwierają się drzwi i naszym oczom ukazuje się niewielki, ale budzący zaufanie gabinet mieszczący się w samym sercu Szydłowca, na Rynku Wielkim 8. Od samego początku zaskakuje nas pozytywne nastawienie przychodzących tu osób, ale pierwsze moje pytanie jest trochę… pod włos.

Co to właściwie znaczy, że pomagacie tam, gdzie inne rozwiązania zawodzą? Jakieś magiczne metody? Ola uśmiecha się i odpowiada spokojnie.

Zacznę może od mojego ulubionego przykładu. Pani Wanda trafiła do naszej Poradni za namową córki, która również uczestniczyła w zabiegach. Początkowo do rehabilitacji podchodziła z dużą rezerwą, ponieważ od 5 lat cierpiała z powodu bólu kolan, a wszystkie do tej pory stosowane metody mające na celu poprawę zdrowia nie przynosiły oczekiwanych efektów. Pani Wanda przyjmowała więc coraz silniejsze dawki leków przeciwbólowych, które pomagały tylko na chwilę. Niestety, uporczywy ból wracał w najbardziej niespodziewanym momencie.

Po pierwszym dniu zabiegu, ku wielkiemu zaskoczeniu, poczuła ulgę w kolanach. Wkrótce przestała przyjmować leki przeciwbólowe i zdecydowała się na rehabilitację domową na aparacie RAM Vitberg+.

Pani Wanda aktualnie systematycznie korzysta z zabiegów na kolana w domowym zaciszu, ale również regularnie odwiedza Poradnię na wizytach kontrolnych. Życie bez bólu spowodowało, że może cieszyć się każdym dniem i poświęcać się swoim wnukom. Może korzystać ze sprzętu w domu codziennie, kiedy chce – to ogromna zaleta w stosunku do innych form fizykoterapii.

Co w takim razie pomogło Pani Wandzie – dopytuję (przechodzimy do części gdzie odbywają się zabiegi)

Wykorzystujemy w naszej Poradni metodę prostą u podstaw, ale niesamowicie skuteczną i bezpieczną – wibroterapię oscylacyjno-cykloidalną. To metoda opracowana przez firmę Vitberg z Nowego Sącza już 20 lat temu i dalej rozwijana aktualnie we współpracy z uczelniami wyższymi (są już 2 pracownie dydaktyczno naukowe w Polsce). O firmie Vitberg zrobiło się ostatnio głośną za sprawą jej nowego produktu – Vitberg Mini Shield. W pewnym momencie mieliśmy tu kolejki po 20 osób – ale nic dziwnego, to naprawdę dobry produkt. I nasz, polski, robiony w Nowym Sączu.

W jakich przypadkach można stosować taki rodzaj terapii jak wibroterapia bo z tego co wiemy to ma szerokie zastosowanie? Czy nie jest tak, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego?

Zazwyczaj tak jest (śmiech), ale w tym przypadku kluczem są parametry jakie stosujemy dla konkretnych schorzeń i problemów. Przykładowo inny program jest używany przy terapiach przeciwbólowych, inny przy problemach krążeniowych, a jeszcze inny przy zaburzeniach czucia czy spastyczności. Najczęściej mamy pacjentów z takimi problemami jak:

  • ból kręgosłupa,
  • bóle stawów obwodowych: kolan, bioder, barków,
  • zmiany naczyniowe: żylaki, pajączki czy opuchlizny,

We wszystkich tych przypadkach jesteśmy w stanie pomóc.
Unikatowość metody polega na tym, że może z niej korzystać każdy pacjent, a efekty jej działania widzimy prawie natychmiast. Na każde z zastosowań istnieją publikacje naukowe w renomowanych czasopismach naukowych. Polecamy portale, gdzie można dowiedzieć się więcej o naszej metodzie – dla profesjonalistów www.wibroterapia.pro; dla pacjentów www.wibroterapia.com.

Jak długo jesteście w Szydłowcu i ilu osobom udało się wam pomóc? Czy pomagacie każdemu?

Jesteśmy w tym miejscu od lutego. Czy pomagamy wszystkim? Tak, ale nie zawsze sami. Myślę, że uratowaliśmy już zdrowie i życie wielu osób, odsyłając ich do specjalistów, kiedy zauważyliśmy, że pacjent może mieć poważniejszy problem zdrowotny. Dlatego warto do nas przyjść, bo zrobimy wszystko co w naszej mocy aby pomóc, własnymi siłami albo z pomocą innych. Warto zwrócić uwagę, że Poradnie Vitberg w całym kraju odwiedza każdego dnia około 1500 osób (jest ich ponad 50). W Poradni Vitberg zabiegi trwają w cyklach 5-dniowych. 1 cykl jest całkowicie bezpłatny.

Ponieważ boli mnie kolano, postanawiam spróbować. Ola układa mnie na specjalnym urządzeniu i włącza zabieg. W międzyczasie tłumaczy, w jaki sposób zabieg wpływa na ukrwienie organizmu i redukcję stanu zapalnego. Zabieg jest przyjemny i bezbolesny. Postanawiam jeszcze tutaj wrócić.

Do Poradni Vitberg w Szydłowcu można dostać się ze skierowaniem od lekarza lub bez skierowania. Zabiegi w poradni będą odbywały się tylko do końca 2020 roku. Aby ułatwić wszystkim dostęp do Poradni uruchomiliśmy rejestrację na zabiegi w godzinach popołudniowych.

Zapraszamy wszystkich potrzebujących do rejestracji telefonicznej pod numerem +48 531 100 355.

Mając na uwadze obecnie panującą sytuację epidemiologiczną, stosujemy się do wszystkich zaleceń i wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Chcemy, aby każda osoba przebywająca w naszej Poradni czuła się bezpiecznie i komfortowo dlatego na bieżąco dezynfekujemy sprzęty, klamki i powierzchnie wspólnego użytku. Pracujemy w maseczkach, dezynfekujemy ręce i pilnujemy, aby każda osoba przebywająca w Poradni również stosowała się do tych zaleceń.

Zachowujemy odległość min 2 metry od stanowisk masażu, a nawet udostępniamy osobne pomieszczenie, w którym na życzenie pacjenta można przebywać samemu.

Serdecznie zapraszamy!