Temat powrotu Dominika Furmana do Legii Warszawa wraca przy każdym okienku transferowym. Przegląd Sportowy poinformował, że po raz kolejny jest coś na rzeczy i, że Legia będzie starała się pozyskać Furmana już latem, pisząc że to praktycznie pewne. 

Wychowanek Szydłowianki Szydłowiec w Warszawie ma zastąpić Chorwata Domagoja Antolica, który prawdopodobnie odejdzie z Legii. Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie w Legii doszło do zwolnienia trenera Ricardo Sa Pinto, którego zastąpił Aleksandar Vukovic . Legia szuka jednak nowego szkoleniowca, a wśród kandydatów wymieniany jest były trener warszawskiej drużyny Norweg Henning Berg. Dominik odszedł z Legii do Toulouse, wtedy kiedy Berg pojawił się w klubie. Grał jednak u Berga przez kilka miesięcy, kiedy ten kończył swoją przygodę w Warszawie, a Furman był do Legii wypożyczony z Francji.

Dominik obecnie broni barw ekstraklasowej Wisły Płock, której jest jednym z najlepszych zawodników. Drużyna z Płocka broni się jednak przed spadkiem, co nie jest szczytem ambicji Furmana.

Furman bronił barw Legii w latach 2005-2015, z małą przerwą w 2014 roku, kiedy to spróbował swoich sił we francuskim Toulouse. Później krótko występował we włoskim Hellas Verona. Od lipca 2016 gra dla Wisły Płock. Jego kontrakt jest ważny do czerwca 2020, jednak aktualny mistrz Polski jest w stanie zapłacić kwotę odstępnego, która jest w kontrakcie ich byłego piłkarza.

W tym sezonie Ekstraklasy Furman w Wiśle Płock rozegrał 27 meczów, strzelił 4 gole i zanotował 5 asyst.