Jan Tatar to legendarny działacz Szydłowianki Szydłowiec, człowiek który ogromną część swojego życia poświęcił szydłowieckiemu klubowi, stadion otrzymał jego imię przy okazji drugiej rocznicy śmierci, która przypada 19 marca.

Wydarzenie rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym św. Zygmunta w Szydłowcu, gdzie zebrani modlili się w intencji Miejskiego Klubu Sportowego Szydłowianka Szydłowiec.

Następnie na boisku stadionu miejskiego odbył się turniej piłki nożnej dzieci z rocznika 2013 i młodszych, gdzie towarzyszyła sportowa rywalizacja w duchu fair play.

Gościem specjalnym wydarzenia był Andrzej Strejlau – wieloletni trener reprezentacji Polski, były piłkarz, działacz sportowy i społeczny oraz komentator telewizyjny.

Na wydarzeniu obecna była rodzina Jana Tatara a podczas oficjalnej części przemówienie okolicznościowe wygłosiła córka Jolanta Kałużyńska. Po niej głos zabrali: Maciej Cender dziennikarz sportowy z Szydłowca – pomysłodawca uczczenia w ten sposób Jana Tatara, Andrzej Strejlau były selekcjoner Reprezentacji Polski, burmistrz Szydłowca Artur Ludew, prezes Szydłowianki Maciej Stefański oraz Rafała Rajkowski – wicemarszałek województwa mazowieckiego.

Było mnóstwo wzruszeń, opowieści i wspomnień o Janie Tatarze, którego imieniem został oficjalnie nazwany stadion miejski.

Na zakończenie odbył się mecz piłki nożnej Ligi Okręgowej MKS Szydłowianka Szydłowiec z Polonią Iłża, który zakończył się wynikiem 1:0 dla gospodarzy, którym kibicowali wierni fani.

Dzieci mogły skorzystać z Zaczarowanego Autobusu, przejażdżki kucykiem, waty cukrowej lub rozgrywek rzutów do bramki. Dorośli ogrzewali się gorącą herbatą oraz grochówką przygotowaną przez OSP KSRG Wola Korzeniowa.

Podczas wydarzenia odbył się również Charytatywny Kiermasz dla Pana Konrada Sieczki, zebrano na nim sumę 7723,22 zł.