Złośliwi twierdzą, że Furman dobrze potrafi grać tylko w drużynie Marcina Dorny. I tych złośliwców Dominik dziś usatysfakcjonował, ponieważ zagrał świetnie, a w nowym klubie francuskiej Tuluzie póki co ciężko mu się przebić. 56 minut jakie zagrał z Bastią to póki co jedyne minuty na francuskich boiskach. 

Wróćmy jednak do meczu z Litwą, który praktycznie był bez stawki, a służył jedynie lepszemu zgraniu, choć to i tak u naszych młodych reprezentatów jest już bardzo dobre. 

Praktycznie każda akcja biało – czerwonych przechodzła przez Dominika Furmana, który już w 10 minucie w polu karnym zachował się bardzo przytomnie i dokładnie dograł piłkę do Rafała Wolskiego, który trafił do bramki rywali.

Jeszcze piękniej przerzucił piłkę na lewą stronę boiska w 30 minucie znów do Wolskiego. Ten znakomicie odnalazł natomiast w polu karnym Pawła Wszołka, który podwyższył na 2:0.

Majstersztykiem okazał się jednak wykonywany przez Furmana rzut karny w 48 minucie spotkania. Uderzenie a’la słynny Panenka lub jak kto woli Andrea Pirlo na Euro 2012, można obejrzeć TUTAJ. Dominik pokazał swoje najlepsze strony w tym meczu i przy oklaskach publiczności zszedł z boiska w 60 minucie. 

Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 5:0 dla Polski, a dwa gole dołożył Kacper Przybyłko. 

Szkoda jedynie, że Dominika Furmana zabraknie w najważniejszym spotkaniu już o punkty z Grecją. W eliminacyjnym meczu do Mistrzostw Europy U-21 nie zagra z powodu nadmiaru kartek. 

Po tak dobrym meczu w kadrze, czekamy na równie dobre występy Dominika we francuskiej Ligue 1.

Polska – Litwa 5:0 (3:0)

Bramki: Rafał Wolski 10, Paweł Wszołek 30, Dominik Furman 48 (k), Kacper Przybyłko 62, 89.

Polska: Jakub Szumski (46, Rafał Leszczyński) – Tomasz Kędziora (70, Damian Dąbrowski), Rafał Janicki (46, Wojciech Golla), Marcin Kamiński, Daniel Dziwniel (70, Mateusz Lewandowski) – Paweł Wszołek, Dominik Furman (60, Piotr Zieliński), Karol Linetty (46, Michał Chrapek), Rafał Wolski, Bartłomiej Pawłowski – Piotr Parzyszek (60, Kacper Przybyłko).

Litwa: Ignas Plūkas (46, Edvinas Gertmonas) – Rytis Pilotas, Edvinas Girdvainis, Edgaras Žarskis, Justas Raziūnas (46, Rolandas Baravykas) – Klaudijus Upstas, Julius Aleksandravičius (46, Mykolas Krasnovskis), Gerardas Žukauskas (52, Dovydas Norvilas), Vykintas Slivka, Mindaugas Grigaravičius (72, Rokas Gedminas) – Rokas Krušnauskas (46, Tomas Salamanavičius).

Żółte kartki: Girdvainis, Slivka.(Litwa)

Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Polska)