Niespełna dwuletnia Nina Słupska pochodzi z Lublina i potrzebuje pomocy. Potrzebuje pilnej terapii genowej i rehabilitacji, ponieważ lekarze zdiagnozowali u niej SMA -rdzeniowy zanik mięśni.

W akcję pomocy małej Ninie zaangażowana jest mieszkająca w Lublinie Justyna Domaszewicz, pochodząca z Szydłowca. Kilka dni temu na swoim facebooku do pomocy Ninie zaprosiła kilkadziesiąt osób z Szydłowca.

Akcja, która zalewa media społecznościowe odbywa się pod hasztagiem #przygarnijkropkę i ma na celu zwiększyć zasięgi zbiórki i zachęcić do wsparcia Ninki, bo funduszy potrzeba jeszcze bardzo dużo.

Akcja #przygarnijkropkę polega na wpłaceniu pieniędzy na konto Niny, namalowaniu sobie kolorowej kropki na dłoni, zrobienia sobie zdjęcia i nominowaniu kolejnych osób do akcji.

Do tej pory w akcji dla Niny w Szydłowcu udział wzięli m.in burmistrz Szydłowca Artur Ludew, Zuza Gadowska, Agnieszka Sobutka – Klepaczewska z SCK „Zamek”, Magdalena Nowacka dyrektor Żłobka Miejskiego, Marcin Banaszczyk z portalu „Nasz Szydłowiec” i wiele innych osób (kilkoro z nich umieściliśmy na naszym kolażu, ale jest ich zdecydowanie więcej).

Zachęcamy wszystkich, którzy zostali nominowani do wsparcia akcji, wpłacania, publikowania swoich zdjęć i nominowania kolejnych osób. Wszystkich zachęcamy zaglądajcie na zbiórkę dla Niny i wspierajcie zbiórkę dla niej – siepomaga.pl/Nina