Kariera Dominika rozwija się w bardzo dobrym i stabilnym tempie. W Legii Warszawa to podstawowy zawodnik środka pola, wykonawca rzutów wolnych i rzutów rożnych na zmianę z Tomaszem Brzyskim. Dominik to także bardzo ważna postać Reprezentacji Polski do lat 21, kapitan, człowiek który rządzi i dzieli, w miarę potrzeby zwalnia lub przyśpiesza tempo gry. Jak donoszą media ogólnopolskie pojawiają się również zainteresowania klubów zagranicznych: Arsenal Londyn, HSV Hambur czy Catania Calcio. Zimą być może będzie miał okazję pokazać swoje umiejętności selekcjonerowi Adamowi Nawałce na zagranicznym zgrupowaniu ligowców, tym bardziej, że przez fachowców wymieniany jest jednym tchem z Milikiem, Zielińskim i Wszołkiem jako Ci, którzy już są gotowi do gry w pierwszej kadrze. 

Dominik po meczu umieścił komentarz na swoim Facebooku:  – „Bardzo udany mecz z Grecją, mieliśmy dużą przewagę i prowadziliśmy grę. Chociaż niewiele brakowało, a mogło skończyć się remisem, bo rywale mieli rzut karny przy 2:1. Oddałem kilka strzałów na bramkę, niestety tym razem nic nie wpadło do siatki! Jesteśmy liderem grupy i czekamy co zrobią rywale. Dziękujemy za świetny doping i wsparcie przez 90 minut !” 

Jako kapitan wypowiedział się również dla portalu pzpn.pl – „Ja bym tego nie nazwał brakiem koncetracji, po prostu zawodnik grecki dobrze się zastawił i gdyby sędzia nie zagwizdał to byłem na miejscu i z pewnością bym to piłkę gdzieś wybił. Jak już zobaczyłem, że Grek przestrzelił wiedziałem, że nie możemy tego zwycięstwa wypuścić.”

Poniżej skrót meczu i wypowiedzi zawodników polskiej młodzieżówki :

Video: www.pzpn.pl 

Foto: Dominik Furman Official Fan Page (z meczu Polska 21 – Turcja 21)