Sezon wakacyjny nad szydłowieckim zalewem trwa do 31 sierpnia, zostało więc dosłownie kilka dni, aby popływać lub poplażować. 

Całe szczęście synoptycy przepowiadają piękną słoneczną pogodę, aż do weekendu. Będzie to z pewnością sprzyjało wypoczynkowymi.

W tym roku szydłowiecki zalew podczas ciepłych wakacyjnych dni cieszył się zdecydowanie większą popularnością niż w roku ubiegłym. Z pewnością wpływ na taki stan ma rozbudowywana infrastruktura.

Na terenie zalewu pojawił się mini bar, pojawiła się możliwość wypożyczenia kajaku lub rowerków wodnych, a woda była dopuszczona przez cały czas trwania sezonu kąpielowego. Nie zabrakło oczywiście czuwających nad bezpieczeństwem ratowników.

Od 1 września kąpielisko nie będzie strzeżone, ale dzięki zagospodarowaniu terenów zielni wokół szydłowieckiego zbiornika, spacerowanie w tym miejscu będzie równie przyjemne co plażowanie.

Gmina Szydłowiec realizuje projekt pn. „Poprawa środowiska miejskiego poprzez modernizację terenów zieleni nad zalewem w Szydłowcu”, w ramach działania 2.5 priorytetowa II Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Zadanie to dofinansowywane  jest z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z siedzibą w Warszawie.

Wydatek współfinansowany w ramach działania 2.5 oś priorytetowa II Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.