Z końcem roku kończy się zbiórka na operację Mateusza Dobrasiewicza pochodzącego z Bąkowa w powiecie szydłowieckim. Ciężko powiedzieć ile jeszcze brakuje do planowanych 614 tysięcy złotych, ponieważ licznik zmienia się z każdą sekundą, a to wszystko za sprawą zaangażowania naprawdę wielu osób w zbiórkę funduszy. 

W czwartek 27 grudnia Mateusz i jego mama Lucyna byli gośćmi Marzeny Rogalskiej w Pytanie na Śniadanie Extra, od tamtej pory konto na którym zbierane są pieniądze wzbogaciło się o blisko 150 tysięcy złotych. TUTAJ można obejrzeć program.

Oprócz Marzeny Rogalskiej (która prośbę o wsparcie Mateusza zamieściła również w mediach społecznościowych) do akcji pomocy na finiszu zbiórki włączyło się jeszcze kilka innych znanych osób. Informację na swoich profilach udostępnili również aktorka Barbara Kurdej – Szatan, reżyser Patryk Vega, Tomasz Kammel i inni. Na twitterze na prośbę Marcina Banaszczyka z „Nasz Szydłowiec” info udostępnili dziennikarze Jarosław Kuźniar z Onetu i Andrzej Twarowski z Canal+Sport.

Pozostało kilka dni i niewiele ponad 20% brakującej sumy. Nagłaśniajmy zbiórkę, informujmy osoby znane, ale też sami włączmy się w akcję pomocy Mateuszowi na finiszu. Nie możemy zmarnować całego jego wysiłku, wysiłku jego rodziny, przyjaciół, wolontariuszy i wszystkich osób, które w ostatnich miesiącach włączały się w pomoc.

Bezpośredni link do zbiórki TUTAJ – w linku również wszelkie niezbędne informacje na temat Mateusza i jego choroby.