Następnie głos zabrał Starosta Szydłowiecki Włodzimierz Górlicki, który mówił min.: „Boisko, które przyszło nam dziś otwierać jest można powiedzieć klonem boiska przy ulicy Zamkowej. Szczególne podziękowania należą się Panu przewodniczącemu Markowi Sokołowskiemu i radnym rady powiatu, ponieważ bez ich decyzji i głosowania nie było by tego obiektu. Jeszcze większe podziękowania należą się wykonawcy, który zszedł z ceny o ponad 700 tysięcy złotych, a mimo wszystko boiska zostały wykonane zgodnie z wymogami. Można powiedzieć, że oba te boiska kosztowały nas tyle co w normalnej cenie kosztowałoby jedno. Chciałbym złożyć również samorządowi gminnemu serdeczne gratulacje z racji powstawania kolejnych obiektów infrastruktury sportowej, jednocześnie wyrażam nadzieję, że wszystkie te obiekty razem będą stanowiły jedną spójną całość.

Życzę wszystkim, którzy będą korzystali z tych boisk , by właśnie tutaj spełniali swoje marzenia sportowe, przy dobrej zabawie i bez urazów”

Jako kolejny wystąpił Przewodniczący Rady Powiatu Marek Sokołowski: „Składam serdeczne gratulacje całej szkole, Pani dyrektor, nauczycielom w-fu, uczniom, że mają taki piękny obiekt sportowy. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak mieć nadzieję, że przydatność boiska zostanie potwierdzona w codziennej praktyce szkolnej. Aby ten obiekt powstał musiało złożyć się na to kilka przyczyn, jedną z nich był wniosek Komisji Edukacji, Kultury i Bezpieczeństwa powiatu szydłowieckiego, który został złożony do zarządu powiatu 22 września 2010 roku. Komisja wnioskowała, aby wykonać dokumentację projektową na budowę boiska wielofunkcyjnego oraz boiska lekkoatletycznego, jak widzimy znalazła się na budowę tego obiektu odpowiednia kwota w budżecie powiatu. Cieszę się razem z Wami i mam nadzieję , że spędzicie tutaj wiele miłych chwil w rywalizacji sportowej czy na czynnym kibicowaniu.”

Następnie głos zabrał wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Szydłowcu Artur Łyczek: „Jest mi niezmiernie miło, że wspólnie możemy uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu dla naszego miasta, jakim jest otwarcie kolejnego pięknego obiektu sportowego na którym młodzież będzie mogła realizować swoje ambicję sportowe, poprawiać swoją kondycje czy po prostu się bawić. Życzę w imieniu swoim i całej Rady Miejskiej by to boisko służyła jak najlepiej i jak najdłużej, a co najważniejsze żeby był bezpieczny. Szczególne gratulacje kieruje do inicjatorów i do wykonawców, bo jest to naprawdę piękny obiekt.”

Artur Łyczek odczytał również list burmistrza Szydłowca , skierowany do dyrektor szkoły oraz władz powiatowych. Burmistrz Jarzyński z ważnych powodów osobistych nie mógł wziąć udziału w otwarciu boiska przy ZS im. KOP w Szydłowcu.

Marek Zdziech kierownik ds. sportu i turystyki w imieniu Burmistrza Andrzeja Jarzyńskiego wręczył na ręce dyrektor szkoły Marii Michajłow drobny upominek dla młodzieży w postaci piłek na dobry początek użytkowania nowego obiektu sportowego.

Po części oficjalnej ksiądz Krzysztof Nowosielski odmówił krótką modlitwę i poświęcił boisko przy ZS im KOP w Szydłowcu.

Następnie młodzież rozegrała kilka pokazowych meczów, by sprawdzić stan nawierzchni nowego obiektu oraz nowego sprzętu sportowego.

{phocagallery view=category|categoryid=46|limitstart=0|limitcount=15|detail=5|imageordering=5}