Maksymilian to 10-letni chłopiec, uczeń 3 klasy w wymienionej wyżej szkole. Od urodzenia zmaga się z przepukliną kręgosłupa i wodogłowiem. Maks potrzebuje nowego wózka inwalidzkiego, ponieważ ten na którym porusza się obecnie jest już dla niego za mały. 

Z tego powodu zorganizowany został koncert „Otwóz serce na Maksa”. Koncert zorganizowany przez dyrekcję, nauczycieli, uczniów, radę rodziców oraz Fundację Strefa JP2.

Artystami podczas koncertu byli: nauczyciele, uczniowie, rodzice. Recytowali, mówili z humorem, śpiewali (m.in. „Być kobietą”, „Iść w stronę słońca” czy „Czerwoną Jarzębinę”), a także tańczyli. 

Wszystkim występom przyglądał się Maks z rodzicami. W niektórych chłopiec wziął również udział, pokazując jak świetnie potrafi się bawić. Część artystyczną zakończył występ zespołu Telex.

Podczas trwania imprezy wolontariusze zbierali pieniądze do puszek, można było również zakupić symboliczną cegiełkę. 

Na nowy wózek dla Maksa uzbierano podczas trwania imprezy 7133, 23 złotych. Chłopiec liczy na to, że taka suma wystarczy, by zamienić stary wózek na nowy. 

 

Maksowi można pomagać również poprzez wpłacanie pieniędzy na jego konto:

Bank BPH S.A SA 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615, tytułem: 21133 Maksymilian Mrozowski – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Chłopiec potrzebuje pionizatora, specjalnej windy, która umożliwiłaby mu wychodzenie z domu. Potrzebuje również rehabilitacji. 

 

Wszystkim zaangażowanym w organizację tego charytatywnego przedsięwzięcia oraz tym, którzy zdecydowali się wspomóc Maksa, portal www.naszszydlowiec.pl serdecznie gratuluje otwartości serca!

Zapraszamy do obszernej relacji foto: FOTOREPORTAŻ

oraz do obejrzenia krótkich nagrań video z występami, w których udział wziął Maksymilian

VIDEO 1

VIDEO 2