Nie daj szansy złodziejowi – oznakuj swój rower!!! W Szydłowcu kontynuowana jest akcja znakowania rowerów. Rower, który nie jest w żaden sposób zabezpieczony i pozostawiony na chwilę np. przed sklepem, kusi potencjalnego złodzieja. Aby zminimalizować ryzyko kradzieży należy zachować zdrowy rozsądek.

Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu apeluje do właścicieli rowerów o ostrożność i ich właściwe zabezpieczenie, nie tylko na posesjach prywatnych, ale również w miejscach publicznych – przy szkołach, sklepach i na ulicach.

  Aby przeciwdziałać kradzieży rowerów:

– oznakuj swój rower, gdyż brak cech identyfikacyjnych uniemożliwia często ustalenie właściciela odzyskanego roweru,

– zanotuj markę i typ roweru, zrób mu zdjęcie,

– przy zakupie roweru pamiętaj, aby sprzedawca zawsze wpisał do karty gwarancyjnej numer seryjny roweru który kupujesz,

– nie pozostawiaj swojego jednośladu bez opieki w miejscach o dużym natężeniu ruchu, jeżeli musisz go zostawić, załóż tzw. „blokadę” i staraj się mieć go na widoku,

– zwróć uwagę na osoby obce kręcące się po klatkach schodowych, zainteresuj się nimi, zapytaj czego lub kogo szukają, przyjrzyj się im, zapamiętaj ich wygląd. Twoje spostrzeżenia mogą być pomocne przy ustaleniu tożsamości ewentualnych złodziei,

– nie dawaj nieznajomym przejechać się twoim rowerem,

– nie kupuj okazjonalnie roweru od nieznanej osoby – może być kradziony.

– dodatkowo oznakuj swój rower – zostanie on zarejestrowany w ewidencji policyjnej.

Rower można oznakować w Komendzie Powiatowej Policji w Szydłowcu, przy ul. Kościuszki 194 w każdą środę w godz. 9.00 -14.00 (po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod nr tel. 48 617 72 26)

Znakowanie rowerów odbywa się także przy okazji różnego rodzaju festynów, imprez kulturalno – sportowych z udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych.

sierż. Marlena Skórkiewicz