{phocagallery view=category|categoryid=103|limitstart=0|limitcount=17|detail=5|imageordering=5}

W biegu głównym na 10 kilometrów wystartowało 102 osoby.

W kategorii open kobiet pierwsze miejsce zajęła Betty Chepleting z Unipes Team – KENIA, drugie Winny Jepkopit z Unipes Team – KENIA, a trzecie Agnieszka Malinowska – Sypek z Entre.Pl Team

W kategorii open mężczyzn pierwsze miejsce zajął Ben Cheboi (na zdjęciu głównym) z Unipes Team – KENIA, drugie Moses Bowen z Unipes Team – KENIA, a trzecie Michał Kaczmarek z Warszawy, zwycięzca ubiegłorocznego biegu w Sadku koło Szydłowca.

Jeżeli zaś chodzi o przedstawicieli Szydłowca biegu w Sadku najlepszy w tym roku był Rafał Tuzimek, który zajął 13 miejsce. Niewiele dalej był niezawodny znany w Szydłowcu maratończyk Tomasz Orman, 17 miejsce. Na podium wśród ludzi z Szydłowca uplasował się przedstawiciel młodej krwi Przemysław Sieczka, który w biegu głównym zajął 26 miejsce.

Z całej Gminy Szydłowiec najlepszy był Tomasz Gwarek z Sadku, który uplasował się na wysokim 9 miejscu.

Honorowym starterem tegorocznego biegu był Rafał Dobrowolski, łucznik Stelli Kielce, olimpijczyk z Pekinu, który będzie reprezentował Polskę również podczas Igrzysk w Londynie.

W tym roku również portal  www.naszszydlowiec.pl miał swojego przedstawiciela wśród ponad setki maratończyków to Robert Banaszczyk, który zajął 55 miejsce, na co dzień mieszkający w Niemczech.

Jak co roku Biegowi w Sadku towarzyszył festyn rodzinny. Był grill, kramy i stoiska z ciastami i napojami, a także liczne atrakcje dla dzieci. Niewątpliwą atrakcją były pokazy łucznictwa zaprezentowane przez PTG „Sokół” z Radomia z możliwością spróbowania swoich sił w strzelaniu do tarczy.

Wśród zgromadzonej publiczności rozlosowano także trzy rowery. Jeden, ufundowany przez samorządowców Gminy Szydłowiec, który stanowił główną nagrodę w loterii fantowej. Dwa rowery ufundowała firma „Wtórpol” ze Skarżyska-Kam., z których jeden rozlosowany został wśród zawodników, a drugi wśród zgromadzonej publiczności.

www.naszszydlowiec.pl składa serdeczne gratulacje wszystkim uczestnikom biegu w Sadku koło Szydłowca !

www.naszszydlowiec.pl był jednym z patronów medialnych tegorocznego XXIII Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego –  Sadek 2012 !